Російські окупанти розуміють, що їм не вдається захопити Бахмут і вони переключилися на Авдіївку. Саме на цей напрямок військове командування країни-агресора перекинуло кілька своїх підрозділів, чим і сповільнило наступ під Бахмутом. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов в інтерв’ю ТСН.
“По-перше, Авдіївка для нас зараз дуже хороший плацдарм в плані звільнення Донецька. Вона фактично дає можливість нашій артилерії працювати фактично дістаючи до околиць Донецька, особливо по складах боєприпасів, паливно-мастильних матеріалів і т.д. я думаю, що росіяни переключилися на Авдіївку саме тому, що вони зрозуміли, що з Бахмутом вони каші не зварять”, — сказав Жданов.
Він нагадав також про терміни, які РФ ставила як дедлайн для захоплення Донбасу. Цей термін закінчується вже через тиждень.
“Через тиждень вже потрібно ставити новий дедлайн по захопленню Донецької області. Вони зробили паузу на новорічні свята і фактично у них приблизно два місяці випало в мобілізації. Сьогодні вони починають це відчувати на собі, підписка мобілізованими трохи розірвалася”, — додав Жданов.
Додамо, російські окупанти активізувалися в районі Авдіївки, що на Донеччині. Загарбники намагаються промацати слабке місце в нашій обороні, щоб спрямувати туди свої сили.
Російські військові намагалися реалізувати такий план і під Бахмутом, але поки їм не вдалося оточити місто. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, ветеран російсько-української війни та майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.
Наразі у районі Бахмута бої не припинилися, але їхня інтенсивність зменшилася. Тож росіяни вирішили наявні сили застосувати, щоб оточити Авдіївку. Окупаційне військо намагається обійти місто з півночі.
Поки їм це не вдалося, але там дійсно йдуть запеклі бої. Безперечно ЗСУ важко втримати велику кількість окупантів, які не шкодують людей,– зауважив майор ЗСУ.
З іншого боку, багато бійців ЗСУ воюють у цьому регіоні з 2014 року. Відтак, добре знають місцевість і навіть можуть передбачити, де ворог може спробувати просуватися.
Подальший розвиток подій в районі Авдіївки залежить також від того, які сили та засоби спробують застосувати росіяни. На думку Гетьмана, якщо окупанти значно посилять тиск на ЗСУ та кинуть туди велику кількість живої сили та техніки, то існує ймовірність, що ЗСУ доведеться відходити на більш підготовлені рубежі.
Утім, це є абсолютно нормальною ситуацією під час активної оборони.
Ба більше, з огляду на 9-річний бойовий досвід Авдіївський гарнізон є більш укріпленим, аніж наші війська в Бахмуті. Річ у тім, що безпосередньо в Бахмуті раніше не відбувалося бойових дій, тому там довелося будувати всю оборону.
Так, біля Авдіївки побудовано багато вогневих і снайперських точок. Позиції є більш підготовленими та пристріляними.
Росіянам там набагато важче, бо вони не знають, звідки може прилетіти,– підреслив Гетьман.
На його думку, окупаційному війську буде дуже складно там. Їм доведеться витратити шалену кількість снарядів та живої сили, щоб просунутися бодай на кілька метрів.
Російські військові продовжують щоденно наступати на Донеччині. У ЗСУ зауважили, що поблизу Авдіївки загарбники вже видихаються, зазнавши шалених втрат.
На цьому під час телемарафону наголосив речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський. Він зауважив, що російські загарбники продовжують атакувати Авдіївку.
За словами Дмитрашківського, в районі Авдіївки не “так, щоб аж дуже гаряче”. Водночас слід розуміти, що ворог продовжує атакувати населений пункт і прагне взяти його в кільце. Крім того, бойові дії тривають у напрямку Мар’їнки.
Речник підкреслив, що за минулу ніч не було втрат території. Він також висловив надію, що цієї нічого не зміниться, якщо взагалі не стане краще.
Речник підкреслив, що за минулу ніч не було втрат території. Він також висловив надію, що цієї нічого не зміниться, якщо взагалі не стане краще.
Водночас він зауважив, що росіяни можуть не відновитися на цьому напрямку. Цьому сприяє регулярна “бавовна” у Мелітополі та Бердянську. Адже там ЗСУ влучають по пунктах управління та складах боєприпасів і живій силі ворога.