Банкова хоче залучити Китай до переговорів з Росією. Він, як учасник мирних переговорів може вплинути на Російську Федерацію і допомогти зупинити війну.
Офіс президента України наполягає на залученню Китаю до мирних переговорів у російсько-українській війні. Про це розповів у інтерв’ю «НВ» радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.
Китай — це все-таки велика потужна країна, яка сьогодні має велику вагу у світі, – зазначив він.
Радник Єрмака також нагадав, що саме Китай зараз може спілкуватися з РФ в такому форматі, щоб російське керівництво почуло ті чи інші думки.
Справа в тому, сказав Подоляк, що Росія, попри невдачі на полі бою, де вона за місяць війни не може нікуди просунутися, «досі вважає, що вона напівімперія чи як там вона себе бачить». Саме через таку позицію Кремля для України є дуже важливим, аби до мирних переговорів долучилася Китайська народна республіка.
До того ж, додав член української делегації, на переговорах з Росією, Китай розуміє, в якому стані нині перебуває глобальна політика, тож він може оцінити усі можливі ризики від цієї війни – причому як для регіону взагалі, так і конкретно для Російської Федерації. У цьому полягає ще один плюс участі Китаю в можливому дипломатичному урегулюванні агресії Росії проти України.
Китай — це все-таки велика потужна країна, яка сьогодні має велику вагу у світі. Вони можуть якось спілкуватися у тому числі із Російською Федерацією так, щоб їх чули. Тому для нас принципово важливо, щоб Китай долучився до переговорів, – наголосив Подоляк.
Нагадаємо, що 22 березня голова Офісу президента Андрій Єрмак анонсував розмову президента України Володимира Зеленського та лідера Китайської народної республіки Сі Цзіньпіна, заявивши, що Китай є одним із наймогутніших світових лідерів, а Україна сподівається, що Пекін відіграє вагому роль у завершенні російсько-української війни.
Також, 18 березня, Сі у розмові із президентом США Джо Байденом заявив, що Китай і Сполучені Штати, як дві світові наддержави, мають розділити на двох відповідальність за глобальний мир на планеті.