Щодо анулювання ліцензій каналів “НАШ” та “Максі ТВ” відкрили одразу 2 провадження. Водночас секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов вважає, що в Україні “багато свободи слова фінансується з Росії”.

Про це він сказав в інтерв’ю, відповідаючи на запитання про закриття телеканалу “НАШ”. Також секретар РНБО звернув увагу на прагнення Росії “розвалити Україну”.

Росія має намір рухатися до розвалу Європи

“Дуже багато свободи слова у нас фінансується з Росії. У нас інтереси держави на першому місці. І якщо комусь треба потерпіти, значить треба потерпіти. Тому що вони можуть розвалити нашу державу”, – сказав Олексій Данілов.

Він зауважив, що завдання Росії наразі є досить простим та зрозумілим – “розвалити Україну і рухатися далі, до розвалу Європи”.

“Інших завдань у них (росіян – ред) немає, інакше вони припинять своє існування”,– пояснив секретар Ради національної безпеки та оборони.

На днях, Окружний адмінсуд Києва відкрив дві справи про анулювання ліцензій каналів НАШ і Максі ТБ з ініціативи Нацради з теле- і радіомовлення. Про це повідомив член Нацради Максим Онопрієнко.

За його словами, щодо каналу Наш суд відкрив провадження через рішення Нацради про подачу позову від 19 серпня. Причиною такого рішення був виступ у його ефірі лідера забороненої в Україні Комуністичної партії Петра Симоненка, який, на думку держрегулятора, говорив фрази, що розпалюють ворожнечу.

Щодо Максі ТБ провадження було відкрито за рішенням Нацради від 11 березня. Тоді держрегулятор визнав факт відмови ліцензіата у проведенні перевірки. За інформацією Нацради, цей канал, всупереч ліцензії, проводить мовлення під логотипом каналу Наш.

Зазначається, що обидва провадження розглядатимуться у спрощеному порядку – без виклику сторін.

“Оскільки це спрощене (провадження, – ред.), без виклику, засідань не буде, це спеціальна процедура. Не буде певної дати. Ми дізнаємося результати розгляду. Подаємо докази і документи паралельно, якщо в цьому є необхідність”, – пояснив Онопрієнко.