Хто очолить МЗС Німеччини й до чого тут Північний потік-2?
Вже відомо про нову кандидатуру на посаду міністра закордонних справ. В Німеччині новою міністеркою стане жінка — Анналена Бербок.
Про це повідомив на сторінці в Twitter чинний очільник Міністерства закордонних справ (МЗС) Німеччини Хайко Маас. Також він додав, що це Міністерство вперше очолить жінка, пише портал “Коментарі”.
Нова кандидатка має доволі жорстку позицію стосовно газопроводу “Північний потік-2” й переконана в необхідності блокування газопроводу, який збудувала Росія.
Варто зазначити, що раніше Анналена Бербок (Annalena Baerbock) звинуватила Росію в “шантажі” з метою спровокувати зростання цін на енергоносії в Європі, заявивши, що Москва намагається використати ФРН як важіль впливу для запуску газопроводу “Північний потік – 2”.
“Ми бачимо гру в покер з боку Росії”, – сказала Бербок в інтерв’ю виданням медіагрупи Funke.
За словами Бербок, хоча певну роль у зростанні цін також відіграють підвищений попит та обмежена пропозиція, “ми чуємо про скорочення постачання газу” з Росії. “Ми не маємо дозволяти себе шантажувати”, – сказала тоді вона.
Бербок, яка в новому уряді ФРН може обійняти посаду глави МЗС, також наголосила на важливості дотримання законодавства ЄС, згідно з яким оператори трубопроводів не можуть одночасно бути виробниками газу, який вони транспортують.
Річ у тому, що “Північним потоком – 2” володіє “Газпром”, і російський концерн планує качати по ньому газ.
“Поки що це один і той же концерн, не можна видавати дозвіл на експлуатацію”, – зазначила Бербок.
Мало того, Бербок запропонувала посилити тиск на Росію.
Москві слід визнати перспективу членства України в ЄС та НАТО, вважає Анналена Бербок.
Щобільше вона закликала позбавити підтримки “Північний потік – 2” через події на кордоні України та РФ.
Країнам Європи слід посилити тиск на Росію у світлі недавнього посилення російського військового контингенту на кордоні з Україною.
Таку думку Анналена Бербок (Annalena Baerbock) висловила в інтерв’ю Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung. Так, на її думку, газопровід “Північний потік – 2”, необхідно “позбавити політичної підтримки”.
Крім того, вона не оминула прагнення України встановити тісніші зв’язки із Заходом. Суверенні держави мають право самостійно приймати рішення про участь в альянсах, це ж стосується і перспективи членства України в ЄС та НАТО, наголосила Бербок.
На її думку, Москві слід надіслати відповідне послання. Однак у випадку з Україною пріоритетом виступає “негайна стабілізація” ситуації.
Нагадаємо, що в Берліні представлено коаліційну угоду соціал-демократів, “зелених” та вільних демократів. Політологи говорять, що партія “зелених” має жорсткі позиції щодо Росії й не підтримує введення в експлуатацію “Північного потоку-2”. Інші партії можуть навпаки шукати налагодження стосунків з Кремлем, наприклад, Ліберально-демократична партія, що відстоює інтереси німецького бізнесу.