Російські війська продовжують атаку на Серебрянське лісництво в Луганській області, використовуючи авіаційні бомби. Проте їм не вдається досягти успіху в цьому регіоні. Інформацію про це надав Володимир Фітьо, речник командування Сухопутних військ ЗСУ, коментуючи ситуацію на фронті поблизу Серебрянського лісництва.

«По Серебрянському лісництву випускається велика кількість керованих авіаційних бомб, застосовується авіація окупантів через те, що там дозволяє саме розташування, тобто там велика кількість лісів, і кидають велику кількість бомб для того, щоб саме за допомогою руйнівного ефекту здобути якусь перевагу», — вказує Фітьо.

Він додав, що станом на зараз, російські окупаційні війська не мають успіхів в ході наступальних операцій на цьому напрямку.

«Ми бачимо велику кількість відео, як наші бригади палять ворожу техніку, яка рухається там, і росіяни на цьому напрямку теж нічого не здобули наразі», — повідомив речник.

У відповіді на запитання щодо тенденцій руху російських військ, речник відмітив, що погодні умови впливають на їхні дії. Зокрема, із зростанням температури ворожі сили вимушені менше використовувати важку техніку.

«Лише за січень, станом на 28 число, в них втрати в техніці склали 1394 одиниці. Це великі втрати, серед яких 169 танків. Зараз мабуть буде акцент збільшено на піхотні штурми», — припустив речник.

Нагадаємо, за даними керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, наступ російських військ під Куп’янськом на Харківщині активізувався після перекидання додаткових ворожих резервів.

Відзначається, що у ворога з’явилася важка техніка, і враховуючи сприятливі погодні умови, росіяни намагаються застосовувати її не лише з Синьківки, але й з Крохмального і Табаївки.

У той час правильно влаштована оборона дозволяє Збройним Силам України утримувати ситуацію під контролем, відбивати атаки і не допускати противника до оперативно-стратегічних успіхів, за висновком експерта.

Проте він попереджає, що ворог намагається знаходити можливість виходу на з’єднання з угрупованням, яке проводить атаки на Лиманському напрямку, розглядає шляхи розвитку успіху та намагається просунутися до річки Оскіл і Оскільського водосховища. Також прагне відрізати українське військове угруповання, яке проводить оборонну операцію на Куп’янському напрямку.

«Глобальна мета залишається рухатися на захід ближче до Оскола. Ну а першочергова мета — встановити контроль над дорогою з Куп’янська у Сватове з подальшим виходом на південь або на Куп’янськ-Вузловий», — каже співрозмовник.

Водночас він уточнив, що Сили оборони отримують підкріплення, яке дасть змогу зупинити ворога і щонайменше сповільнити його, відбивши атаки і виснаживши його, можливо, навіть створити передумови для переходу в локальні контратаки.

Експерт припускає, що фаза активних бойових дій триватиме ще протягом місяця, водночас поки що зарано говорити про вихід росіян на протилежний берег Оскола і подальший наступ на Харків.

«Судячи з позицій ворога, з того, як вони загрузли на Куп’янському напрямку, і з того, що у напрямку на Харків, на Слобожанській ділянці, не фіксується нарощування ворожих сил, на про загрозу саме для Харкова не йдеться. Це точно», — додав Мусієнко.

Зазначимо, раніше начальник служби зі зв’язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо наголосив на тому, що питання щодо можливості російського наступу на Харків та інші обласні центри вже неодноразово ставало предметом обговорення. Він висловив думку, що росіяни не мають достатньої кількості сил, щоб рухатися на Харків.

«Для того, щоб піти на Харків, їм треба зібрати дуже великі сили, яких у них немає. Поголів’я російської армії, яке розташоване на північному кордоні, на Куп’янському напрямку. ми контролюємо, ми бачимо їх переміщення», — зазначив Фітьо.

Речник наголосив, що загрози для Харкова з Півночі станом на зараз немає. Там є інженерні укріплення, прифронтові регіони контролюють Сили оборони. Ситуація під контролем, приводів для переживань для харків’ян немає.