Ворог після переформатування поновить наступальні дії навколо Авдіївки та Мар’їнки. До того ж, зараз політичні пріоритети РФ на напрямку Авдіївки та Мар’їнки знову переважають над військовими пріоритетами.

Про це розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

«Коли ми говоримо про Авдіївку, то цю операцію росіяни проводили за всіма канонами. Я уникав би тези про «м’ясні штурми», бо ця операція готувалася зі всіма правильними підходами, з використанням артилерії, авіації, механізованих підрозділів. Ці всі ворожі зусилля були відбиті завдяки дронам, мінним полям, протитанковим засобам. Але розуміємо, що операція готувалася противником, і дії з двох напрямків від Красногорівки з півночі та з півдня були добре підготовлені, як на мене. Українська сторона відбила ці всі атаки», — прокоментував військовий експерт.

За його словами, є інформація, що за ці шість днів атаки ворог зазнав втрат щонайменше у 3 тис. особового складу, а це значні показники.

«Ймовірно, є напрямки, де можна було б удосконалити нашу систему оборони, аби уникнути просування противника, зокрема з тієї ж Красногорівки. Якщо ми говоримо, що маємо гарну фортифікацію і знаємо звідки ворог може наступати, то ці ділянки від Красногорівки повинні були контролюватися ще ретельніше. Але результат цілком прийнятний з огляду на те, що противник зараз проводить перегрупування своїх сил. Я певен, що все-таки ворог поновить наступальні дії на цій ділянці, і навколо Авдіївки, і навколо Мар’їнки», — зауважив Сергій Згурець.

Згурець зазначив, що зараз знову політичні пріоритети РФ на цьому напрямку переважають над військовими пріоритетами.

«На мою думку, російське військове командування зі всіх сил буде намагатися домогтися якогось успіху навколо Авдіївки, аби підтвердити наратив РФ, що попри допомогу країн Заходу Україні російська армія просувається на певних ділянках, а наступ ЗСУ відбувається повільно. Політична складова у наступі на Авдіївку та Мар’їнку буде домінувати. Думаю, що через короткий проміжок після певного переформатування можемо очікувати подальших наступальних дій противника на цій ділянці», — резюмував директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express.

Додамо, що російська армія проводить наступальні дії біля Авдіївки. Так окупанти намагаються розосередити наші сили, але насправді самі зазнають великих втрат.

Військовий експерт Павло Нарожний розповів, що ЗСУ продовжують наступати в районі Вербового і мають там успіхи. Ворог тим часом веде наступальні дії під Авдіївкою для того, щоб «відтягнути» наші сил з інших напрямків.

За словами експерта, ворог наступав силами приблизно 3 батальйонів – це до тисячі людей. Також була підтримка авіації, артилерії та бронетехніки.

«Там наступала десантура. Вона йшла на броні, пішки, а прикривала їх артилерія. Саме тому ми бачимо такі великі цифри знищених ворогів. Саме артилерія завдає 80 – 90% вогневого ураження і там вона зупинила ворога», – розповів Павло Нарожний.

Українські військові мають успіхи та просування біля Токмака. Варто розуміти, що Токмак і Мелітополь є стратегічно важливими для противника.

«Коли ми «розріжемо» це угрупування на дві половини, ворогу прийдеться відступити на територію Криму. В них будуть проблеми з логістикою, вони перебуватимуть у напівкотлі й це стане провалом всього їхнього наступу на Південь», – підкреслив Нарожний.

Також, окупантам не вдається зупинити український контрнаступ, він хоч і повільно, але продовжується, тому росіяни хочуть відтягнути наші резерви. Вони роблять все, щоб ми спрямовували резерви не для допомоги нашим військам на Півдні, а перекидали їх на Донеччину.

«Спочатку вони атакували Лиман, зараз Авдіївку та Мар’їнку, тобто роблять все, щоб змістити фокус з Півдня на Донеччину», – додав експерт.

Вся лінія зіткнення образно має вигляд півмісяця. Якщо, наприклад, нам треба перемістити свої війська з Херсона в Авдіївку – це робиться по прямій і сягає максимум 500 – 600 кілометрів.

«Ворогу, щоб перекинути війська з Херсонського напрямку на Авдіївку треба проїхати приблизно 2 тисячі кілометрів, бо вони проїжджають те саме напівкільце, але по величезному радіусі навколо нього», – пояснив Нарожний.