Українські бійці відійшли від Сєвєродонецька та закріпилися на правому березі Сіверського Дінця.

Під час боїв військові ЗСУ завдали ворогу значних втрат.

Про це сказав заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов під час брифінгу.

За словами Громова, українські захисники виконали поставлені завдання щодо стримування ворога. Бійці ЗСУ знизили наступальні спроможності противника та не дозволили окупантам перекинути їхні сили і засоби на інші загрозливі напрямки.

Олексій Громов констатував, що російські загарбники мають успіх на Бахмутському напрямку.

“Через значну перевагу сил і засобів, а особливо в артилерії, противнику вдалося відтіснити наші війська і встановити контроль над Комишувахою, Гірським та Золотим”,– розповів він.

Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ додав, що там наразі тривають важкі бої.

Росія добиватиметься захоплення всього Донбасу.

Добігає кінця перший місяць літа і саме час спрогнозувати, чого чекати від липня — до чого вже зараз можна готуватися — що нас чекає на всіх фронтах.

Якщо Захід різко збільшить кількість та якість озброєння Україні – це одна ситуація. Якщо ні – зовсім інша.

“Політика у нас зараз переважно – військова. Немає звичайної політики у традиційному сенсі. Що стосується подій на фронті, то Росія протягом наступного місяця добиватиметься захоплення всього Донбасу. Найімовірніше, приблизно за тиждень-два захопить Лисичанськ і відповідно візьме під контроль Луганщину. А потім міцно візьметься за Донецьку область. Наше завдання в цей же час – максимально наситити озброєнням свої угруповання військ у Херсонській та Запорізькій областях (не заважало б і в Харківській, що межує з Донецькою) для контрнаступу. Так, зокрема, можемо поламати плани росіян щодо захоплення Донбасу”, – пояснює політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький для видання “Коментарі”.

 

“Якщо у нас не буде якогось переломного моменту (апріорі, думаю, всі розуміють, хоч не говорять про це, що Донбас, так чи інакше, Росія вигризе зубами, без цього вона не може розпочати будь-які переговори), є ймовірність розмов про необхідність перемир’я. У тому чи іншому вигляді. Так, закордонні партнери сказали – вирішувати самій Україні. Але саме від них залежить, чи можемо ми переламати ситуацію чи ні. З кожним місяцем наша залежність від Заходу (постачання озброєнь, фінансове підживлення, ті чи інші види гуманітарки тощо) зростає”, – пояснює експерт.

Олексій Голобуцький резюмує:

“Якщо Захід різко збільшить кількість та якість озброєння Україні, до того ж, різко прискорить ці поставки – це одна ситуація. Якщо ні – зовсім інша. Ну і не забуватимемо про “чорні лебеді” (несподівані, непередбачувані події), які можуть прилетіти як з одного, так і з іншого боку”.

У липні на Україну чекає подальше загострення ситуації на фронті.

Ми входимо в ситуацію найгостріших фазових змін та протиріч, попереджає директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик. У цей час відбуватиметься переформатування ситуації на фронті, економіці, зовнішній політиці тощо.

“Ми маємо жорстку, кровопролитну війну на Донбасі. Це реальна битва за Донбас, за кожне село, вулицю, метр території. І саме тут визначатиметься наша переговорна позиція, – вважає експерт. – Як ми збережемо лінію, як зможемо нагромадити ресурси для контратак? Де відбудеться контрнаступ? Що ми зможемо відвоювати в найближчому майбутньому, у серпні? Відповіді на ці запитання шукатимемо у липні. Гостро постає питання лінії фронту, здатності вибудувати логістику поставок і максимально збереже людей та техніку, не опинитися в оточенні. І якщо відступити — то так, щоб вимотати противника і завдати йому максимальної шкоди. А якщо перейти в контратаку – з максимальним ефектом”.