У Маріуполь у суботу, 12 березня, вдалося відправили гуманітарний вантаж. Запрацював “зелений коридор” для евакуації мешканців.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у відеозверненні.

“Ми будемо намагатись кожного дня, щоб рятувати наших людей. Я вдячний кожному водію, який намагається реалізувати цю складну місію, вдячний представникам церкви, які долучились до намагань захистити гуманітарний коридор у Маріуполь від обстрілів. Українські війська зі свого боку гарантують повну тишу по всьому маршруту, щоб Маріуполь отримав їжу, отримав воду, отримав медикаменти і, щоб мирні мешканці міста Маріуполь могли виїхати на безпечну територію”, – зазначив він.

За словами глави держави, також підготовлені гуманітарні коридори із Макарова, Бородянки, Тростянця, Сум, Полтави, Лебедина, Конотопа, Великої Писарівки, Краснопілля, Пологів, Токмака, Гостомеля, Козаровичів, Микуличів та Андріївки в Київській області.

“Російська сторона повинна забезпечити тишу по кожному з цих маршрутів. Інакше, що тоді взагалі може гарантувати Росія на будь-яких переговорах?”, – резюмував президент.

Крім того, під час зустрічі з журналістами, Зеленський натякнув, що російські загарбники не надто освічені і навіть не розуміють, що таке інсулін чи діабет, тому 12 березня разом із гупконвоєм у Маріуполь поїхали представники церкви, зокрема УПЦ МП.

“Зараз у Маріуполь ми повезли гумдопомогу – це уже 5-й раз. Їжа, вода, медикаменти… Люди навіть не розуміють, що таке інсулін. Стоять люди якісь військові з бородами, якісь чеченці, які не пропускають людей. Вони навіть не розуміють, що таке діабет… Ми дуже стримано на це реагуємо, хоча могли б реагувати на це жорсткіше. Тому на Маріуполь сьогодні поїхали представники церков” – зазначає президент.

Додамо, за словами Зеленського, лише завдяки тому, що у Сумах були іноземні студенти, вдалося вивезти із міста українських жінок, дітей та людей похилого віку. Президент натякає, що росіяни не припинили би обстріли, якби там не було іноземців, бо у росіян немає людського відношення до цивільних.