За день бійці батальйону «Свобода» під Бахмутом знищують від 50 до 150 окупантів, і це лише на тій ділянці, де працює бригада.
Але, як розповів в ефірі «Апостроф TV» боєць Ярослав Лисенко, ворог трохи посунувся до двох артерій, що ведуть до міста з півночі та півдня.
Маючи чисельну перевагу особового складу, окупанти трохи дошкуляють нашим бійцям, у яких уже гнуться стволи та величезна втома від того, що щодня доводиться знищувати росіян, – розповів захисник.
“Тобто ситуація стабільна, для нас вона стабільна тому, що ми не відходимо з наших позицій. Там є якісь зрушення на 500-700 метрів, на кілометр, але вони не є значущими», – зазначив боєць.
До Бахмута є кілька доріг, наприклад, залишився підхід із Часового Яру, який контролюється Україною, – розповів Ярослав Лисенко, який додав, що на сході Бахмута зараз точаться бої, але там достатньо сил.
У Бахмуті «достатньо побратимів, і, наголошу, досвідчених, які, ми знаємо, з Бахмуту нікуди не підуть, тому що Бахмут вже не є артерією, він зараз дуже знакове місце, він справді фортеця», – наголосив український воїн.
Оборона Бахмута – це велика лінія зіткнення, а з півночі на південь вона досягає кілометрів 30-40. «Ми тримаємо на всьому цьому відрізку всі підходи до Бахмута», – зазначив Ярослав Лисенко, підтвердивши, що у приватному секторі та дачному сусідньому секторі міста ведуться бої.
Наразі росіяни намагаються закріпитися у приватному секторі, бо їм дуже далеко до багатоповерхівок та промзони.
«Водночас Годин Яр обстрілюється щодня, інтенсивність приблизно середня, якщо порівнювати з боями Сєвєродонецьк – Рубіжне, але дуже щільно», – наголосив він.
Російські загарбники вже більш ніж пів року не можуть захопити Бахмут через шалений опір українських військових.
Окупанти зазнають значних втрат під Бахмутом. За різними оцінками, щодня на цьому невеликому клаптику гине від 50 – до 100 росіян.
Про це 24 Каналу розповів військовий аналітик, майор запасу Нацгвардії, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.
Росіяни вже 7 місяців намагаються захопити місто, але їм складно зробити це в лоб. Адже сам Бахмут перетворили на справжню фортецю.
Їм дуже важко там просунутися. Якщо там і почнуться вуличні бої, то в них буде мало шансів. Одне – атакувати в полі, використовуючи важку техніку. В місті так не вийде. Бо техніка буде як звір в капкані. Її легко буде знешкодити. Там мають діяти спеціально навчені штурмові групи, які в нас є,
– зауважив Гетьман.
Загарбники також намагаються вийти в бік Часів Яру, щоб перерізати дорогу, яка веде на Костянтинівку. Так вони намагаються оточити Бахмут та відрізати можливість постачати боєкомплект, медикаменти, їжу, воду тощо.
Україні буде потрібно ще кілька місяців, щоб підготуватися до початку великого контрнаступу ЗСУ і визволення окупованих Росією територій. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков в одному з інтерв’ю.
Він пояснив, що обіцяні Заходом танки та інша техніка з’являться в Україні не відразу, а через певний час – саме тому, що належить навчити екіпажі.
“Техніка не може зайти [в Україну] просто так. Наші екіпажі – неважливо, артилерійські, танкові, на “Бредлі”, на “Мастіфах” або на “Страйкерах”, – повинні підготуватися. І не просто як сам по собі екіпаж, але у взаємодії, в складі цілого підрозділу, наприклад танкового батальйону”, – пояснив міністр.
За словами Резнікова, саме в строки навчання екіпажів і прибуття техніки впирається можливість початку нового масштабного наступу української армії.
“Це вимагає часу. Ми говоримо про кілька місяців, коли ми будемо повноцінно готові. А далі вже за рішенням Генерального штабу будуть відбуватися ті чи інші події”, – заявив він.