Ветеран війни розглянув можливість нового наступу росіян на Харків.
«Ймовірно, російські війська намагатимуться оточити Харків і взяти його в кільце, але результат цієї операції ще не визначений», — зазначив він.
«Очевидно, окупанти спробують здійснити облогу Харкова, щоб взяти його в облогу. Це можливий варіант. Чи вдасться їм це, ми побачимо. Але ми також усвідомлюємо цю загрозу і зміцнюємо оборонні ряди таким чином, щоб запобігти цьому», — додав він.
За його словами, росіяни спробують захопити Харків, якщо вони зможуть додати більше ресурсів, і об’єднують головні сили з двох армій для цього.
«Проте вони не будуть нападати прямо на Харків, вони розуміють, що це може бути вартим напрямком. Вони вже майже півроку готували під Авдіївкою, перш ніж розпочати масштабне наступлення. Харків — місто ще більш засиджене», — заключив він.
Нагадаємо, що згідно з даними західних військових експертів, Росія може розпочати новий наступ у 2024 році, коли кліматичні, логістичні та кадрові умови будуть сприятливими для розгортання більш масштабних операцій.
За словами західного військового експерта, генерал-майора відставки з австралійської армії Міка Раяна, окупаційні сили можуть дійсно розпочати новий наступ на Україну цього року, але для цього їм необхідно врахувати ряд стратегічних факторів.
За його словами, у Путіна після виборів є три варіанти ведення війни: продовжувати в поточному темпі, збільшувати активність операцій або припинити вторгнення. Найбільш ймовірним і найнебезпечнішим для України є новий великий наступ у цьому році.
Протягом кількох місяців російські війська проводять тактичні операції на сході та півдні України. Це допомагає їм зібрати розвіддані про українську оборону, адаптувати доктрину та підготовку сухопутних військ.
Проте перед широкомасштабним наступом Росії доведеться внести деякі стратегічні зміни. Наприклад, провести ще одну мобілізацію, поповнити запаси боєприпасів, вирішити проблему з виробництвом бронетехніки, зменшити ефективність протиповітряної оборони України та її розвідувальних зусиль.
Також російські війська розглядатимуть можливі наслідки успішного наступу — чи спричинить це більше втручання з боку НАТО або викличе кризу довіри на Заході. Невід’ємною складовою їхнього підходу будуть ядерні загрози.
Експерт вважає, що поточні військові дії Росії є попереднім етапом перед більш масштабним наступом. Російські сили будуть прагнути максимізувати територіальні здобутки та завдати найбільш можливих збитків Україні. Це може призвести до збільшення дипломатичного тиску на Київ з метою досягнення компромісу у переговорах, але такий варіант був би катастрофічним.
За словами Міка Раяна, зараз західні країни повинні забезпечити усю необхідну підтримку для захисту України у 2024 році, поки вона відновлює свої військові сили, а Захід — свій оборонно-промисловий потенціал.
Журналісти британського видання The Economist прогнозують, що стримати новий великий наступ Росії буде набагато складніше, ніж на початку повномасштабного вторгнення. Вони пояснюють це тим, що українські війська занадто пізно почали посилювати свої оборонні позиції.
Журналісти стверджують, що уряд України все ще сподівається на контрнаступ ЗСУ і «боїться припущення, що нинішня лінія фронту може стати майбутнім кордоном, що відріже частину країни та позбавить її доступу до моря».
«Ідея того, що ця лінія може стати основою майбутніх мирних переговорів, — саме те, що Зеленський хотів уникнути», — додають журналісти.
Вони також підкреслюють, що нинішні загрози з боку Росії «настільки серйозні, що це найменший з можливих варіантів».