До 2026 року загальний парк літаків в Росії скоротиться більше ніж удвічі, що стане великим ударом для наддержави.
Російська авіація стикається з висхідною кількістю серйозних проблем на тлі санкцій Заходу, пише The Wall Street Journal. Санкції заважають РФ отримувати запасні частини та проводити належне технічне обслуговування.
За даними німецької бази даних Jacdec, яка відстежує інциденти, пов’язані із безпекою польотів усіх літаків із 19 і більше пасажирськими місцями, минулого року в Росії було зафіксовано 74 інциденти, порівняно з 36 в 2022 році.
У вересні минулого року під час рейсу 1383 авіакомпанії «Уральські авіалінії» до Омська виникла технічна несправність в гідравлічній системі, пілоти вирішили перенаправити літак в інший аеропорт. Пізніше вони виявили, що ця несправність означає, що у літака швидко закінчується пальне і йому необхідно швидко сісти. У результаті літак, на борту якого перебувало 165 осіб, здійснив успішну аварійну посадку на ділянці сільськогосподарських угідь на південь від Росії.
Літак Airbus A320 залишається там, обгороджений парканом і під цілодобовою охороною, а його експлуатант нещодавно погодився виплачувати власнику землі орендну плату.
Порушення правил безпеки збільшилось приблизно у 9,9 разів на кожні 100 000 вильотів у 2023 році порівняно з 5 у 2022 році і 4,5 у 2019 році, згідно з аналізом авіаційних даних.
За словами експертів, які вивчають наслідки санкцій, Росія особливо гостро відчуває дефіцит шасі та гальм і змушена відправляти літаки в Іран для технічного обслуговування. Також відсутність запчастин для тренажерів викликає острах щодо можливості Росії навчати нових пілотів і проводити необхідні курси підвищення кваліфікації.