“Слуга” Микола Тищенко не братиме участі в роботі української делегації ТКГ.
Про це в ефірі “Радіо Свободи” заявила заступниця голови фракції “Слуги народу” Євгенія Кравчук.
За словами нардепки, задля кращої комунікації між Верховною Радою та Тристоронньою контактною групою створили парламентську групу “Шлях додому”.
“Я була на цій зустрічі, після якої пан Тищенко опублікував фото з Леонідом Кравчуком. Також на тій зустрічі було близько 30 депутатів, котрі того дня змогли приєднатися. Тому розказувати про якісь ексклюзивні умови для Тищенка точно не варто”, – запевнила “слуга”.
Кравчук додала, що зазначену депутатську групу створили задля змоги “не через публічні заяви обмінюватися [думками] з нашими перемовниками, а сісти і спокійно поставити запитання й отримати відповідь”.
Депутатка наголосила, що Тищенко не матиме стосунку до оновлення Тристоронньої контактної групи, оскільки “перезавантажити Мінськ можуть лише лідери норамандського формату”.
Щодо того, чи планують розширювати склад групи шляхом долучення до неї нардепів, Кравчук зазначила, що у складі української делегації ТКГ і так працює три депутати, які є головами комітетів, і “додавати ще якихось народних депутатів “аби було” не вважає корисним.
Раніше ми повідомляли, що народний депутат зі “Слуги народу” Микола Тищенко та колишній ревізор нещодавно заявив, що буде мати стосунок до розв’язання питань на Донбасі. Однак сам нардеп, схоже, і не здогадується, чим він повинен займатись.
Таку думку висловив учасник Тристоронньої контактної групи Сергій Гармаш.
Він наголосив, що присутності Тищенка в Тристоронній контактній групі точно не обговорювалося. І не всі навіть розуміють, куди саме він увійшов.
“Чесно кажучи, судячи з того, що говорив Тищенко, я не впевнений, що він сам зрозумів, куди увійшов”,– вважає Гармаш.
Сам Тищенко також не говорив, що він увійде в якусь групу по перезавантаженню ТКГ. Такої групи не існує, ствердив Гармаш. Однак є міжфракційна неформальна робоча група “Шлях додому”.
Чим займатиметься Тищенко?
“Дійсно, створена робоча парламентська група щодо напрацювання законопроєктів. Тобто для того, щоб нам обговорювати якісь акти, прописані в Мінських угодах. Це законопроєкт про амністію, особливості органів міського самоврядування, режиму міського самоврядування, модальність виборів. Потрібно, аби було що обговорювати”, – наголосив Гармаш.
І підсумував: такі законопроєкти повинна напрацьовувати ця група. Вони мають стати основою для обговорення, потім їх може ухвалювати або не ухвалювати Рада, це вже як вирішать депутати.