Російські окупанти побудували великі лінії оборони на Півдні. Однак безпосередньо на нулі там перебувають малопідготовлені окупанти.
Про це розповіла керівниця пресцентру Сил охорони і оборони Півдня Наталія Гуменюк. Дії російських окупантів в черговий раз свідчать про те, що їм плювати на людські життя.
Як наголосила Гуменюк, на першому рубежі загарбники переважно кидають тих людей, яких їм зовсім не шкода. Вони погано підготовлені та екіпіровані.
«Так зване “гарматне м’ясо”, яке понабирали з місць тримання під вартою. Люди непідготовлені, необізнані у військовій науці. Фактично вони є стримувальною силою у зоні нашої відповідальності», – зауважила Гуменюк.
Це можна побачити також з обмінного фонду, який вдається поповнювати на цьому напрямку. До прикладу, окупанти, які потрапили в полон внаслідок підриву Каховської ГЕС, також виявилися звичайними зеками. Вони розповідали “сумні історії” зі свого життя в тюрмах.
Натомість підготовлені та професійні резерви російські окупанти переважно розміщують поблизу другого рубежу оборони. Там вже можна побачити кадрових військових.
Додамо, контрнаступ Збройний Сил України триває. Українське військове командування добре спланувало дії наших захисників для вдалого наступу. Зараз йде перший етап наступальних дій.
Про це розповів Олексій Гетьман – майор запасу ЗСУ, військовий експерт, ветеран російсько-української війни. За його словами, ЗСУ та командування добре знають, де розташовані російські війська.
Колишній командувач військ США в Європі Бен Годжес заявив, що Україна почала шлях до повного звільнення Криму. За його словами, зараз триває початковий етап контрнаступу ЗСУ. В ході нього сили оборони України перевіряють оборону окупантів на міцність та вишукують слабкі місця.
Водночас українські військові заплутують супротивника, адже росіяни не знають, де саме буде наступ.
«Слова “промацати оборону” – це дуже по-цивільному. Це перша фаза наступальних дій. Це ж не Перша світова війна, що треба розвідувати, де є ворог. Ці дії були, найімовірніше, для того, щоб подивитись, які на засоби стримування росіяни робитимуть ставку», – наголосив Олексій Гетьман.
З’ясувалось, що це літаки, гелікоптери та засоби радіоелектронної боротьби. Це дещо нове у їхніх діях.
Варто також не забувати, основна частина військ росіян перебуває на лінії фронту, а не на території, що їм підконтрольна. Коли Збройні Сили України прорвуть цю лінію – далі буде вільний простір.
“Потрібно прорвати фронт, а далі вже можна швидко рухатись та заходити в тил інших російських підрозділів. Це чудово розуміють в Генштабі, я впевнений, що все так і було сплановано”, – зауважив майор запасу.
Після першої фази наступальних дій поступово розвиватимуться і наступні до моменту, поки українські військові не вийдуть на заплановані рубежі. Однак потрібно зрозуміти, що це ще не будуть адмінкордони України 1991 року. Адже за одну наступальну операцію виграти війну неможливо.
Крім того, Збройні Сили України ведуть бої щодо захоплення першої лінії оборони противника. Наразі запеклі бої з окупантами тривають на межі Запорізької та Донецької областей.
Про це розповів генерал-лейтенант, військовий експерт, засновник благодійного фонду “Закриймо небо України” Ігор Романенко. Він додав, що за 9 місяців противник побудував щільну систему оборони.
Українські бійці просуваються й захоплюють ділянки першої лінії оборони. Водночас з другої лінії окупанти завдають артилерійські та авіаційні удари й застосовують протитанкові засоби.
Російська армія побудувала систему оборони на глибину приблизно 30 кілометрів. Відповідно, якщо відбувається просування 5/7 з нашого боку, то це перші лінії оборони, а далі оборона ворога ще міцніша.
“Ми таке бачили під час бойових дій на правому березі Херсона, але тоді українські та російські сили були значно менші. Тому нинішні бої на межі Запорізької та Донецької областей запекліші”, – сказав генерал-лейтенант.
Романенко припустив, що може статися каскадний обвал лінії оборони росіян. У такому разі ЗСУ на окремих напрямках повинні пробити 30 кілометрів оборони ворога, вийти на оперативну глибину й завезти свої резерви.
«Поки що це не відбувається. Військово-політичне керівництво України вивчає та оцінює ситуацію на сході та півдні», – зазначив Романенко.