На Донбаському плацдармі зосереджена велика кількість різноманітних російських військ, де в кожного підрозділу своє командування. Через проблеми з управлінням росіяни не можуть просунутись уперед й окупувати нові території.
Про це українському телеканалу розповів військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко. Раніше американський Інститут вивчення війни назвав продовження наступу росіян на Донбасі безглуздям.
Коваленко зазначив, що раціонально й логічно оцінювати дії військового командування росії дуже важко. Зокрема, це видно й по тому, що відбувається на Донбасі. Там нині до військ 2,5 військових округів росії долучились ті підрозділи, що тікали з Харківщини, 1-й і 2-й армійські корпуси так званих днр і лнр, а також пвк вагнера, яким керує фсб.
Ось такий токсичний коктейль. Він не може виконувати вказівки з кремля повноцінно, стовідсотково, ефективно. Тому ми й спостерігаємо за тим, як вони з одного боку тікають, з іншого – намагаються наступати,– зауважив військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив.
Авдіївський і Бахмутський напрямок.
Він продовжив, що ворог намагається наступати й далі на Авдіївському й Бахмутському напрямках. Однак уже більше ніж 2 місяці росіяни не можуть взяти під свій контроль такий населений пункт як Піски.
“Він залишається сірою зоною. Вони його повністю знищили, однак свої позиції закріпити не можуть. Сил для окупації не вистачає”, – наголосив Коваленко.
Серйозна проблема в системі управління.
Військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив, зважаючи на це, зробив висновок, що у росіян серйозна проблема в системі управління. Вона відсутня не тому, що її знищили ЗСУ ударами по командних пунктах і пунктах управління. Командування відбувається від зовсім різних генералів, які не можуть скоординувати й збалансувати дії між собою.
“Тому саме на Донбаському плацдармі вони перебувають у більш невигідних позиціях, ніж навіть на Херсонському й Запорізькому напрямках”,– підсумував він.
Також нагадаємо, що британський військовий експерт Ед Арнольд високо оцінив успіхи Збройних сил України, які за короткий час звільнили від російських загарбників велику частину території Харківської області. Він заявив, що це був один із найкращих контрнаступів після Другої світової війни, а також одна з найбільших поразок російських військ.
Про це експерт сказав в інтерв’ю німецькому виданню Der Spiegel. Лише за один тиждень українці змогли повернути під свій контроль більше територій, ніж російські війська захопили за останні чотири місяці.
На думку Арнольда, причина успіху ЗСУ в тому, що вони воюють зовсім не так, як окупанти. “Вони більш амбітні, вони дотримуються концепції НАТО, тому що їх так навчають. Вони розумно використовують свої резерви, знаходять слабкі місця і тепер можуть досягти значних успіхів. У деяких районах вони заглибилися майже на 70 кілометрів і зайняли щонайменше 3000 квадратних кілометрів території”, – сказав він
Експерт відзначив, що українці у своєму контрнаступі думають наперед, готують ґрунт, демонструють терплячість та високий інтелект. “У них відмінне планування. І вони вміють дуже добре виконувати свій план. Це ознаки хорошого військового”, – додав британець.
На його думку, закладати підвалини цього контрнаступу на Харківщині Україна могла ще з квітня-травня. Тоді після поразки на Київщині росіяни захопили території на сході, та залишили там нечисленні підрозділи, яких було достатньо, щоб утримувати ці райони, проте мало, щоб контролювати їх. Через це ситуація на сході завжди була дуже небезпечною для військ РФ.
“Україна тепер вирішила цим скористатися. Ми ще точно не знаємо, як довго все це планувалося. Але можна зробити висновок, що всі попередні бої на Донбасі були частиною плану з послаблення російських сил на сході настільки, щоб зробити такий тип контрнаступу можливим”, – сказав Ед Арнольд.
Він також додав, що контрнаступ ЗСУ на Харківщині є й політично важливим. Він показує Заходу, що українці справляються з цим викликом, а також свідчить про те, що, якщо вони зараз отримають більше важкого озброєння, ситуація для України може бути ще кращою до настання зими цього року.