Президент РФ Володимир Путін публічно визнав, що існування рф залежить від того, чи переможе Україна у війні.
Путін зараз знаходиться у відчаї, адже українські сили довели свою спроможність здійснювати атаки глибоко всередині рф, що не тільки руйнує усю систему постачання фронту, ще й в перспективі призведе до повної поразки рф, але і може призвести навіть до розпаду його держави.
Західні чиновники та аналітики відзначають, що хоча лінія фронту довжиною 1500 км залишається в основному незмінною, і жодна зі сторін не досягла значних успіхів, українські війська проводять аудаційні ракетні та безпілотні атаки далеко за лінією зіткнення, збільшуючи витрати Кремля та ставляючи під сумнів спроби Путіна зробити вигляд, що життя в Росії в основному не постраждало від війни.
Україна здійснила зухвалі атаки на нафтові термінали і нафтопереробні заводи в глибині Росії, а також на її військово-морські та військово-повітряні об’єкти у Чорноморському регіоні, завдавши болючого удару по військовому потенціалу Москви.
Це включає потоплення двох російських десантних кораблів і ракетного катера, а також удари по авіабазах у Криму, які вивели з ладу радарні установки та знищили військові літаки. Минулого місяця українські війська збили російський літак раннього попередження та управління над Азовським морем і серйозно пошкодили літаючий командний пункт — один з найцінніших розвідувальних активів Москви.
Західні чиновники високо оцінили результативність українських атак, відзначивши, що Київ розумно використовував свої обмежені ресурси для перемоги над значно численнішими російськими силами і знищив близько 20% Чорноморського флоту, практично припинивши морське домінування Москви в цьому регіоні.
Міністерство оборони Великої Британії заявило в останньому розвідувальному звіті, що успіхи України змусили російський флот суттєво обмежити свої операції в західній частині Чорного моря, що дозволило Києву розширити свої сільськогосподарські експортні можливості, навіть після того, як Москва вийшла з угоди, укладеної за посередництва Туреччини та ООН, що гарантувала безпеку українських зернових поставок.
Путін, що майже напевно виграє ще один шестирічний термін на президентських виборах 15-17 березня, намагається зміцнити громадську підтримку, представляючи конфлікт як боротьбу проти експансіоністського Заходу, який озброїв Україну, намагаючись послабити Росію.
У той час, коли Кремль спостерігає за новими ознаками ослаблення західної підтримки України, російські війська захопили східну твердиню Авдіївку вихідного дня після запеклих боїв, в яких українські війська повідомляли про все більш відчайдушну нестачу боєприпасів. Це захоплення створило підґрунтя для потенційного просування російських військ вглиб території, контрольованої Україною.
“Хоча широкомасштабного наступу наразі не відбувається, російські підрозділи мають завдання проводити менші тактичні атаки, які, як мінімум, завдають постійних втрат Україні і дозволяють російським військам захоплювати і утримувати позиції, — зазначають Джек Уотлінг і Нік Рейнольдс з Королівського інституту об’єднаних збройних сил. — Таким чином, росіяни підтримують послідовний тиск на низку пунктів”.
У контексті загострених боїв на сході, Росія також активно намагається завдати шкоди оборонній промисловості України через постійні удари. Вона використовує крилаті та балістичні ракети великої дальності, а також іранські безпілотники «Шахед», щоб наситити і перевантажити українську протиповітряну оборону, яка відчуває зростання дефіциту боєприпасів.