Кабінет міністрів зняв обмеження, якими місячна винагорода керівникам та членам наглядових рад державних підприємств визначається у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати (47 230 грн на місяць).
Ухвалення такого рішення стало можливим завдяки наданню Верховною Радою права уряду скорочувати строк дії обмежень, заборон, пільг та гарантій, прийнятими з метою запобігання поширенню COVID-19.
Про це повідомляє пресслужба Кабміну.
Зазначається, що виконання цього рішення стало можливим завдяки наданню Верховною Радою права Кабінету міністрів скорочувати строк дії обмежень, заборон, пільг та гарантій, встановлених відповідними законами України, ухваленими з метою запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.
«Одночасно постановою про „Деякі питання оплати праці керівників, членів виконавчих органів та винагороди членів наглядових рад суб’єктів господарювання державного сектору економіки“ уряд повернув попередні обмеження виплат керівникам та членам наглядових рад державних підприємств», — йдеться у повідомленні.
Зокрема, повернуто порядок, коли розмір винагороди визначається у кратності до середньомісячної оплати в залежності від групи підприємства та виду його економічної діяльності.
Також повернуті обмеження, якими місячний розмір заробітної плати керівника суб’єкта господарювання державного сектору економіки, що визначається в контракті, не повинен перевищувати 1,25 млн грн.
Відповідно до міжнародних домовленостей, українська влада повинна була зняти обмеження на виплати до 1 липня 2020 року.
Разом з тим, зарплата членів Кабінету міністрів і надалі не перевищує п’яти розмірів середньої заробітної плати.
Українці уже прогнозують, що чиновники знову будуть виписувати собі захмарні премії, наприклад керівник Нафтогазу Андрій Коболєв. Чиновник давно славиться своїми просто нереальними прибутками.
Так глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв в минулому році отримав 286,5 млн грн виплат в компанії, в тому числі 261 млн грн премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі в суперечці з російським Газпромом.