Спеціалісти підвели підсумки виплати субсидій "живими грошима".
Також вони розповіли, хто з громадян влітку втратить таку можливість та чому.
У цьому процесі ключову роль відіграв політичний курс, адже значна частина коштів з держбюджету пішла на виборчий процес.
За словами експерта з питань житлово-комунального господарства українського інституту аналізу та менеджменту політики Андрія Нікончука, також, отримавши додаткові кошти до пенсій (субсидії готівкою виплачували разом з пенсіями) субсидіанти не розібралися, що це за виплати, і витратили їх не за призначенням.
"У підсумку замість того, щоб стимулювати економію споживання енергоресурсів, влада отримала близько 25% боржників-субсидиантов, і тепер незрозуміло, як з них стягнути борги, – аналізує Никончук. – якби вводили монетизацію, як спочатку планувалося, тобто без можливості видавати готівку на руки до кінця опалювального сезону – а це спокусливо великі суми, у 3-4 рази більші, ніж субсидії влітку, – то результат був би зовсім інший", — говорить фахівець.
Чиновник бачить у цій системі великий плюс – це те, що громадяни більш свідомо підходять до оплати за компослуги, намагаються не накопичувати боги, адже субсидій більше не побачать. Але ті субcидіанти, які мають заборгованість на комуналку, все одно продовжать отримувати знижку від держави, але вже в безготівковій формі.
Українцям нагадали умови отримання субсидій ще влітку. Як відомо, щоб отримати знижку від держави на оплату комуналки українці вдаються до кардинальних дій. Деяким громадянам просто доводиться розлучатися, щоб отримати субсидію.