Чим живе Чернігів цьогоріч і як бореться з корупцією
1. Не кожен лікар лікує
Лікар, який отримував хабарі за встановлення групи інвалідності, отримав 5 років
13.01.2015
Вироком Деснянського районного суду Чернігова від 8 січня затверджено угоду про визнання винуватості та засуджено одного з лікарів, які одержували неправомірну вигоду, працюючи у МСЕК.
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.
Лукаря визнано винним у створенні організованої злочинної групи для одержання неправомірної вигоди шляхом зловживання службовим становищем.
Підсудному призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком 5 років з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях державної і комунальної форми власності сфери управління Міністерства охорони здоров’я України строком на 2 роки, із застосуванням спеціальної конфіскації грошових коштів в сумі 12900 гривень в дохід держави.
На підставі ст. 75 КК України, враховуючи щире каяття підсудного у скоєних злочинах, активне сприяння їх розкриттю, а також те, що він є пенсіонером, інвалідом 2 групи, має ряд тяжких захворювань, його звільнено від відбування основного покарання з випробуванням строком у 3 (три) роки.
Даним вироком кваліфікуючу ознаку «вчинення злочину організованою групою» та роль підсудного як організатора цього угруповання судом підтверджено.
2. Ціна зради
У Чернігові солдат отримав 9 років за передачу даних представникам спецслужб Росії
09.02.2015
Суд Чернігова засудив колишнього військового підрозділу Національної гвардії, який передав дані військового характеру представникам спецслужб Росії, до 9 років позбавлення волі.
Про відповідний вирок повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.
Вирок винесено старшому солдату підрозділу Національної гвардії з міста Чернігова, який через один з російських сайтів передав відомості військового характеру представникам спецслужб РФ.
Зазначається, що слідство встановило і в підтвердило в суді, що солдат надавав дані, зокрема, про плани оборони військових містечок Національної гвардії України, позивні та радіочастоти, схеми оповіщення та бойові розрахунки військової частини, а також відомості про солдат і офіцерів своєї частини, в тому числі й тих, які перебували в зоні проведення антитерористичної операції.
Він виконував завдання представників спецслужб РФ, до яких перед тим звернувся з проханням про проходження служби.
Зазначається, що державне обвинувачення довело вину підсудного в повному обсязі.
За скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада), колишнього військового засуджено до 9 років позбавлення волі.
3. Люстрація дійшла до не до всіх
На Чернігівщині високопосадовець отримав 20 тис грн хабара
20.02.201
Прокуратура Чернігівської області завершила розслідування та направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом одержання 20 тис грн неправомірної вигоди заступником начальника Чернігівського міського відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.
Згідно обвинувального акту, дії працівника ДСНС кваліфікуються як вимагання та одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах третіх осіб дій з використанням службового становища (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).
Досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо працівника ДСНС проводив слідчий відділ прокуратури.
Посадовець був затриманий безпосередньо при одержанні грошей у своєму службовому кабінеті 15 січня цього року.
На той час щодо нього вже було розпочато кримінальне провадження за фактом вимагання неправомірної вигоди в сумі 20 тис грн у директора приватного підприємства. Хабар він вимагав за незастосування штрафних санкцій щодо виявлених недоліків техногенної та пожежної безпеки в приміщенні магазину підприємства.
4.Підробити підпис? Ще в школі навчили!
На Чернігівщині викрили факт незаконної закупівлі вугілля для шкіл за державні кошти
04.03.2015
Прокуратура Чернігівської області звернулася до суду з позовом про визнання недійсним рішення комітету з конкурсних торгів та укладеного на підставі цього рішення договору про закупівлю вугілля за державні кошти.
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.
Так, прокуратура виявила порушення вимог законодавства при проведенні конкурсних торгів про закупівлю відділом освіти Ніжинської райдержадміністрації за державні кошти 889 тонн вугілля на суму майже 1,8 млн грн.
Встановлено, що до процедури закупівлі були допущені п’ять приватних підприємств. Пропозиція одного з них не оцінювалась у зв’язку з виявленням подання фіктивних документів. З решти учасників торгів два не мали чинних технічних умов на своє вугілля, а між двома іншими наявні ознаки змови.
За таких обставин прийняття комітетом з конкурсних торгів рішення про закупівлю за державні кошти вугілля кам’яного в одного з учасників та укладення відповідного договору між ним та відділом освіти Ніжинської РДА є порушенням вимог законодавства.
Факт підроблення документів посадовими особами одного з підприємств-учасників торгів наразі розслідується в рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).
5. Головний чернігівець – головний корупціонер?
24.03.2015
Прокуратура Чернігівської області проводить досудове розслідування щодо міського голови Чернігова Олександра Соколова, зокрема, за фактом вчинення службового злочину при перерахуванні понад 4,7 млн грн бюджетних коштів на рахунок приватного підприємства-забудовника.
Про це повідомляє прокуратура Чернігівської області.
«Одночасно викликає занепокоєння той факт, що досудове розслідування штучно ускладнюється та затягується окремими посадовими і службовими особами Чернігівської міської ради. Зокрема, підозрюваний систематично не з’являється на виклики слідчого та до суду для участі в розгляді клопотань про заходи забезпечення в кримінальному провадженні. Деякі свідки з числа працівників міської ради не з’являються до слідчого, у зв’язку з чим застосовувався примусовий привід. Зафіксовано й інші випадки намагань ускладнити розслідування з боку підлеглих очільника міста», – говориться в повідомленні.
Там також зазначили, що у зв’язку з тим, що при продовженні перебування на посаді міський голова може продовжувати використовувати свій статус, зв’язки та повноваження для вжиття заходів, направлених на протидію досудовому розслідуванню, прокуратура Чернігівської області звертається до суду з клопотанням про застосування заходу забезпечення у вигляді відсторонення підозрюваного від посади.
Клопотання мало розглядатися судом 25 березня.
«Кошти за державною програмою «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», були сплачені виконкомом Чернігівської міської ради за об’єкт, який не відповідав передбаченим законодавством вимогам за ступенем будівельної готовності (був готовий на 22%, замість передбачених постановою Кабінету Міністрів України 75% і більше). У подальшому, через банкрутство підприємства-забудовника дім не добудовано, гроші держави втрачено, а громадяни, які нагально потребують державного захисту, через ці незаконні оборудки залишились без житла», – повідомили в прес-службі.
Джерело: Корупція.інфо