хмельницький
Місто Хмельницький відоме на всю Україну як місто торгівлі. Справа в тому, що саме тут розташований один з найбільших ринків Європи — хмельницький речовий ринок. Сюди приїздять люди не тільки зі всієї України, а й з Польщі, Білорусі, Молдови та інших найближчих країн-сусідів. 
Але це не заважає процвітанню корупції. Випадки хабарництва за 2014:

1. Суддя отримала 5 років за хабар у 1050 грн

Набрав законної сили вирок Нетішинського міського суду стосовно судді одного з районних судів Рівненської області, яку визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 368 КК України (одержання службовою собою неправомірної вигоди).

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області.

«Державним обвинувачем доведено, що при розгляді двох протоколів про адміністративні правопорушення за дрібне хуліганство і керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння суддя пообіцяла не застосовувати до порушників громадські роботи та арешт. За таку «послугу» вона вимагала та одержала від них грошову винагороду у загальній сумі 1050 гривень», – говориться в повідомленні.

Відповідно до вироку, залишеного апеляційним судом без змін,  засудженій призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права на один рік обіймати посади, пов’язані зі здійсненням правосуддя, з іспитовим строком 1 рік.

2. На Хмельниччині держінспектор вимагав хабар за дозвіл на будівництво автостоянки

У Хмельницькій області виявлено факт вимагання та одержання неправомірної вигоди головним державним інспектором одного із секторів Державної архітектурно-будівельної інспекції за пособництва приватного підприємця.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області.

Встановлено, що посадовець ДАБІ, попередньо домовившись із приватним підприємцем, пообіцяв місцевому громадянину погодити декларацію про початок виконання робіт із будівництва автостоянки.

За таку «послугу» вони вимагали 3000 дол США, які представник громадянина змушений був передати підприємцеві – пособниці держінспектора. Надалі з цієї суми 2000 дол США вона передала посадовцеві ДАБІ, а решту залишила собі.

Сьогодні зазначеним особам повідомлено про підозру у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 (сприяння в одержанні неправомірної вигоди) КК України.

3. У Хмельницькому травматолог вимагав від військовослужбовця запасу 1000 дол США

У Хмельницькому у приміщенні одного з військових комісаріатів затримано «на гарячому» лікаря-травматолога призовної комісії, який вимагав від військовослужбовця запасу 1000 дол США за сприяння в ухиленні від призову за мобілізацією і отримав від нього частину неправомірної вигоди у розмірі 10 тис грн.

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Наразі проводяться первинні слідчі дії та допити свідків.

4. На Хмельниччині судитимуть архітектора та підприємця за одержання 3000 дол США хабара

Прокуратура Хмельницької області закінчила досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно головного державного інспектора одного із секторів Державної архітектурно-будівельної інспекції та його пособниці – приватного підприємця щодо вимагання та одержання неправомірної вигоди. 

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області.

Встановлено, що посадовець ДАБІ, за попередньою змовою із приватним підприємцем, пообіцяв місцевому громадянину погодити декларацію про початок виконання робіт із будівництва автостоянки.

За це вони вимагали 3000 дол США, які представник громадянина передав пособниці держінспектора. При цьому вона запевнила, що всі кошти призначені безпосередньо для посадовця ДАБІ. Насправді пособниця передала державному інспектору 2000 дол США з отриманої суми, а решту залишила собі.

Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні спрямовано до суду. Зазначеним особам інкримінується вчинення кримінальних правопорушень за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням) та за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 (сприяння в одержанні неправомірної вигоди), ч. 1 ст. 190 (шахрайство) КК України. Обвинуваченим обрано запобіжні заходи – застава та домашній арешт відповідно.

5. Голова районного відділу освіти вимагала 50 тис. грн. хабара

У Хмельницькій області викрито начальника відділу освіти, молоді та спорту однієї з райдержадміністрацій у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди. 

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області.

Встановлено, що керівник зазначеного відділу вимагала від директора приватного підприємства 50 тис грн. За таку суму вона пообіцяла посприяти у перерахунку коштів, які відділ заборгував підприємству за виконані роботи із реконструкції встановлення твердопаливних котлів у сільських школах.

Погодившись на зменшення суми, керівник підприємства передав їй 45 тис грн неправомірної вигоди. Під час одержання цих коштів чиновницю у службовому автомобілі затримано правоохоронцями.

11 березня, начальниці відділу освіти, молоді та спорту РДА повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює слідче управління УМВСУ в області.

6. На Хмельниччині чиновник за 12 тис дол хабара готовий був надати фермеру 40 га землі

Прокуратура Хмельницької області направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України стосовно начальника одного з районних відділів Держземагентства. 

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області.

Наприкінці минулого року вказаного посадовця було викрито слідчим відділом прокуратури області спільно зі співробітниками УСБУ в області в одержанні неправомірної вигоди у сумі 12 тис дол США.

Встановлено, що начальник вказаного відділу вимагав у фермера 14 тис дол США за сприяння у наданні в оренду 40 га землі сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства.

Однак, погодившись на зменшення суми «відкату», одержав від орендаря 12 тис дол США.

За рішенням суду обвинуваченим внесено заставу.

7. Працівники Хмельницького госпіталю привласнили 2 мільйони на неіснуючому рентгені

Посадові особи Хмельницького обласного госпіталю інвалідів Великої Вітчизняної війни привласнили понад 2 млн грн на придбання рентгенівського обладнання, яке так і не було поставлено.

Як повідомили в МВС, в грудні 2014 року працівники госпіталю за попередньою змовою з представниками дніпропетровської фірми внесли в видаткову накладну завідомо неправдиві відомості про постачання рентгенівського діагностичного комплексу загальною вартістю 2 млн 350 тис. Грн. Однак товар так і не був поставлений.

Порушено кримінальну виробництво поч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу – службова підробка. Зловмисникам загрожує до п’яти років позбавлення волі.

8. На Хмельниччині два роки розкрадали військове майно

У будинку військовослужбовця, який проходить військову службу на Хмельниччині, правоохоронці виявили значну кількість зброї, боєприпасів та іншого військового майна.

Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури Західного регіону України.

«Ця подія набула широкого суспільного резонансу і завдяки проведенню ряду спланованих та скоординованих дій військовою прокуратурою Хмельницького гарнізону з військовою службою правопорядку у Збройних силах України було розпочато кримінальне провадження за фактом викрадення військового майна службовцями військової частини, у якій проходить службу згаданий військовослужбовець», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, встановлено, що впродовж 2014-2015 років ці службові особи для особистого збагачення вносили до офіційних документів завідомо неправдиві відомості та складали підроблені документи щодо фактичного стану та видачі військового майна.

Таким чином, правопорушники виводили військове майно з володіння держави на власну користь.

Відомості про вказані кримінальні правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 366 та ч. 2 ст. 410 Кримінального кодексу України (службове підроблення, викрадення військовослужбовцем військового майна).

Процесуальне керівництво в кримінальному провадженні покладено на військову прокуратуру Рівненського гарнізону Західного регіону України, якій передано провадження за підслідністю.

9. На Хмельниччині затримано працівника ДАІ під час одержання хабара від водія-п’яниці

У Хмельницькій області викрито на вимаганні та одержанні неправомірної вигоди інспектора з адмінпрактики відділення ДАІ одного з районів. 

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області 

Встановлено, що міліціонер вимагав 7000 грн у водія, стосовно якого працівниками Державтоінспекції було складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення за керування автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння (ст. 130 КУпАП).

Отримавши для розгляду цей протокол та маючи на меті одержати неправомірну вигоду, інспектор ДАІ погрожував водію, що в разі несплати коштів його буде позбавлено права керування транспортним засобом.

Під час одержання обумовленої суми біля приміщення відділення Державтоінспекції вказану особу затримано правоохоронцями, предмет хабара вилучено.

Слідчим відділом прокуратури області йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням).

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Джерело: Корупція.інфо