Сили оборони України минулої доби розширили вклинювання в головний рубіж оборони противника в районі Роботиного та прикрили свої фланги, поінформував військовий оглядач групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець. Також, за його даними, у ворога складнощі й на Бердянському напрямку.

“Передові підрозділи ЗСУ справді перебувають на північно-західній околиці с. Вербове. Польову дорогу між Новопрокопівкою та Вербовим справді було перерізано передовими підрозділами ЗСУ, але вони трохи відійшли на північ від неї, проте залишили її під вогневим контролем”, — повідомив в аналітичному зведенні вранці 11 вересня Машовець.

Експерт зазначив, що 201-й, 71-й і 210-й мсп противника намагаються контратакувати вклинення ЗСУ у першу позицію свого головного рубежу оборони, як на схід від Новопрокопівки, так і на «вістря» вклинювання.

«Крім цього, на ділянці оборони 70-го мсп, треба розуміти з використанням підрозділів 291-го мсп, противник спробував атакувати вздовж дороги Новоданилівка – Новопрокопівка у бік західної околиці с.Роботине – безрезультатно для себе.», — пише Машовець.

Щодо змін в оперативній побудові угруповання військ противника Констянтин відзначив:

247-й десантно-штурмовий полк (дшп) 7-й десантно-штурмовий дивізії (дшд) противника, переміщений з Бердянського напрямку і розгортається на укріплених позиціях (принаймні, двох обладнаних батальйонних райони оборони) північно-східного району оборони. с.Новофедорівка). Таким чином, відтепер 7-а дшд діє на правому фланзі російського угруповання військ у повному складі (56-й, 108-й та 247-й дшп)

Відомо, що підрозділи 1152 року мотострілецького полку територіальних військ, очевидно, вже введені в бій по північній околиці с.Новопрокопівка, ущільнивши бойові порядки 70-го мсп противника.

Загалом, українські війська розширили минулої доби своє вклинювання в першу позицію головного рубежу оборони противника між с.Роботине та с.Вербове до понад 10 км, причому створивши адекватні тактичні групи, що прикривають його фланги (принаймні, в районі с. Вербове це відбувається настільки ефективно, що противник змушений залучати туди всі свої резерви, які підходять на цей напрямок на даний момент).

На Бердянському напрямку, за даними Машовця, ситуація також розвивається для армії РФ “у несприятливому ключі”. Зокрема, підрозділи окупантів відійшли з північної частини Новомайорського та намагаються утримати його центр та південну частину.

«Підрозділи 131-го стрілецького полку мобілізаційного резерву (МР) та 1466-го МСП ТРВ противника відійшли з північної частини населеного пункту, і зараз намагаються утримати його центральну та південну частини.Таким чином, розмір тактичного плацдарму ЗСУ на р.Шайтанка в районі с.Новомайорське зріс. Зважаючи на все, противнику таки доведеться задіяти на цьому напрямі або додаткові підрозділи 40-ї окремої бригади морської піхоти (обр МП), або 110-у окрему мотострілецьку бригаду (омсбр).», — відзначив Машовець.

У районі Приютного ворог тим часом намагається відтіснити підрозділи Сил оборони на захід від дороги на Новодарівку. 

Таким чином, стає зрозуміло, що активність підрозділів у 349-му мсп та 60-й омсбр противника на цій ділянці обумовлювалася не бажанням «прорватися до ставків» на південь від с.Рівнопіль, а прагненням «відсунути» передові підрозділи ЗСУ від власне с.Приютне.

Як вважає Машовець, командування РФ “не розглядає на цей час цю ділянку як перспективну в сенсі глибокого обходу правого флангу тактичної групи ЗСУ, яка утримує с. Старомайорське. Найбільш ймовірне його прагнення таки створити собі зручні умови для утримання кордону Приютне – Завітне Бажання”.