Було б краще, якби закон про українську мову підписав новообраний президент України Володимир Зеленський. Адже це питання виконання закону. А саме він буде відповідати за виконання.

Таку думку в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" висловив перший Президент незалежної України Леонід Кравчук.

Коментуючи прийнятий ВРУ закон про українську мову, перший Президент незалежної України підкреслив, що закон справді є потрібним. За словами Кравчука, це конституційна норма, яку необхідно виконувати.

«До речі, у 1989-му році тодішня Верховна Рада радянської України прийняла закон про українську мову. Ще тоді! Одним авторів цього проекту закону був я і Борис Олійник. Тому я давно знаю це питання і давно ним займаюся. Але зараз мене інше турбує – проблема поваги до української мови всіма людьми нашої країни»,– зауважив Леонід Кравчук.

На його думку, було б краще, якби закон про українську мову підписав новообраний президент України Володимир Зеленський.

«Адже це питання виконання закону. А саме він буде відповідати за виконання»,– підкреслив Кравчук.

Він переконай, що Володимир Зеленський не буде змінювати прийнятий Радою закон про українську мову, а просто буде його вивчати й аналізувати на наявність певних проблем.

«Якщо там справді є якісь проблеми, то їх потрібно враховувати»,– підсумував Леонід Кравчук. 

Окрім того, перший президент Леонід Кравчук дав низку порад переможцеві президентських виборів Володимиру Зеленському.

Перш за все, наступному президентові потрібно буде визначитися, з якою Україною він має справу. Треба провести міжнародний аудит, визначити, скільки вивезено з України, вилучено з державної власності, скільки коштів, активів, хто це зробив і так далі.

Потрібно побачити реальну Україну: скільки ресурсів залишилося, скільки ми винні, які відсотки, як це зробити. Після цього покарати тих, хто завдав Україні великої шкоди, згідно із законом, але покарати. І ніколи, за жодних умов не пускати цих людей до влади. Тому що це все одно, що пустити вовка в стадо овець.

Новий президент повинен мати точну та ясну картинку, яка сьогодні Україна, і починати рухатися вперед. Вийти перед людьми і сказати: "Ось така у нас ситуація, ось такі можливості".

У нас за кордоном в офшорах знаходиться 120 млрд доларів, можна ж зробити крок, щоб повернути ці гроші в Україну, щоб вони працювали як інвестиції й Україна розвивалася", — написав Кравчук.