ЗСУ вже деокупували 14 населених пунктів Луганщини.

Про це начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор повідомив у Телеграмі.

«У нас деокуповано 14 населених пунктів. Це близько п’яти-семи відсотків. Мається на увазі, від загальної території Луганської області, рахуючи, в тому числі, ту, що була окупована в 2014 році. Але сподіваємося на якнайшвидшу її деокупацію, на відновлення життя і на повернення наших громадян», – зазначив Лисогор.

За його словами, оскільки площа Луганської області становить 26,7 тис. квадратних кілометрів, вже визволено від 1,4 до 1,9 тисячі кв. км, що більше, ніж це до останнього часу показувалось офіційно.

Очільник Луганщини розповів і про кількість населення, яке зуміло вирватися з рук загарбників. За його даними, є чітке уявлення про 185 тисяч осіб, які перебувають на території України, і ще про 50 тисяч, що виїхали за кордон.

«Але ці цифри постійно змінюються, тому що багато хто повертається, і це процес незворотній. Радує й те, що, незважаючи на всі перепони ворога, перешкоди на блокпостах, люди все одно їдуть в Україну – через окуповану територію, через Росію, через інші держави», – наголосив начальник ОВА.

Зазначимо, що замість того, щоб вести оборону, російські окупанти на деяких ділянках навпаки намагаються атакувати українські сили на тлі контрнаступу ЗСУ.

В ефірі телемарафону військовий експерт Владислав Селезньов зауважив, що наразі така тенденція спостерігається на Куп’янському і Лиманському напрямках. Ворог робить це з єдиної причини.

“Росіяни справді намагаються розтягнути українські стратегічні резерви, саме тому вони зараз більше активізувалися на Куп’янському і Лиманському напрямках. Мовляв, за таких умов український Генштаб буде змушений перекинути частину сил і засобів або зі стратегічних резервів, або з інших ділянок фронту”, – сказав Селезньов.

Водночас на півдні ворог перебуває у стратегічній обороні й з усіх сил намагається стримувати наступ української армії.

Втім, ЗСУ готують головний удар цього контрнаступу.

“Говорити поки про сталі тенденції (з оборони росіян) я би не ризикнув, тому що де-факто українське військо зараз готує поле битви. За рахунок нашої переваги у засобах артилерійського ураження у високоточних далекобійних ракетах ми маємо можливість знищувати ворожі боєприпаси. Причому нищити на відстань більш ніж 80 км”, – зауважив експерт.

Він нагадав, що вже починає “прилітати” по складах російських терористів на відстань понад 110 км від лінії бойового зіткнення.

“До прикладу, днями на півдні Херсонської області сталося декілька “бавовн”, коли у попіл перетворилися чимало складів армійського корпусного рівня, тобто росіяни втратили багато боєприпасів. Думаю, такі тенденції і далі будуть спостерігатися”, – зазначив Селезньов.

Також підкреслимо, що момент, коли Пентагон та інші партнери дійдуть думки, що Україна може використовувати західне озброєння для ударів по російській території, не настане.

Таку думку висловив політтехнолог Тарас Загородній.

“Я вважаю, що цього не станеться. Це чітка позиція США, яка полягає в тому, що вони не дають такі системи озброєння країнам, які протистоять, наприклад, ядерним державам. Не знаю, як іншим, але ось точно ні. Наприклад, якщо дивитися на системи озброєнь Тайваню, то ви побачите, що американці дають їм HIMARS, Patriot, багато чого дають, але ракет, які б’ють безпосередньо по території Китаю, вони не дають. Це їхня чітка позиція і їхню логіку тут можна зрозуміти: що ось завтра збожеволіє уряд Тайваню, наприклад. Спеціально, щоб втягнути Америку у війну з Китаєм, довбане, наприклад, “Томагавками” по Пекіну. Це фактично одразу будуть втягнуті США. Тому я думаю, що цього не станеться. Але США ще пів року тому вустами глави Пентагону вже чітко сказали, що: “Так робіть свою зброю і бийте по території Росії, ми вам, у принципі, не заважаємо””, — сказав він.