Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що українські військові звільнили 388 населених пунктів у Харківській області. Відповідне повідомлення вона опублікувала на своїй сторінці в Фейсбук.
Вона надала уточнені дані по звільнених на Харківщині територіях.
Дуже важливо їх сприймати у загальному контексті війни, а не окремо.
В нас 2500 км лінія фронту.
З них 1300 км – активні бойові дії.
Ми ведемо оборонну операцію в рамках якої вдається реалізувати і наступальні дії.
Так, ми давно чекали цього успіху, але нам ще воювати і воювати.
До повної перемоги нам звільняти ще дуже багато наших людей і наших земель.
Нам потрібно ще чимало часу, сил і терпіння.
Щодо звільнених територій на Харківщині – цифри постійно уточнюються, бо процес у динаміці.
Крім того, звільнені території ще потребують проведення додаткових заходів безпеки та стабілізації для того, щоб там можна було безпечно проживати. Тому, офіційні повідомлення з цифрами звільнених населених пунктів надаються з свідомим запізненням і можуть враховувати чи не враховувати проведені стабілізаційні заходи, а отже – різнитись.
Тож, з 6 вересня на Харківщині звільнено:
близько 8500 кВ. км.
близько 388 населених пунктів
близько 150 тисяч людей, – підсумувала заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.
Ні для кого не секрет, що майже уся Херсонська область перебуває під вогневим контролем ЗСУ, тобто окупанти не мають там жодного місця, де б могли почуватися у безпеці та розташовувати свої склади та командні пункти.
Ці дані підтвердив 24 каналу депутат Херсонської облради та військовослужбовець ЗСУ Сергій Хлань. За його словами, прильоти в розташування загарбників можна спостерігати кожного дня у тому чи іншому районі Херсонщини.
Хлань звернув увагу, що Збройні Сили продовжують контрнаступальні дії – наразі бої йдуть здебільшого біля Давидового Броду.
Ми тримаємо кулаки, віримо в Збройні Сили України, віримо в перемогу. Деокупація триває. Хоч і повільно, але триває,– констатував він.
Депутат облради пояснив, що окупанти встигли закріпитися та підсилитися на Херсонщині. Однак звільнення територій все одно просувається.
Військові деокуповують села, а тому на передній план виходить необхідність допомогти людям, які залишилися там, у зоні бойових дій та під окупацією. Їх потрібно забезпечити їжею, будівельними матеріалами для відновлення будинків тощо. Хлань наголосив, що головне питання – підготовка до зими.
“Там все розбито, все розтрощено, люди живуть у вкрай поганих умовах. Електрики зараз майже ніде немає у звільнених селах, воду привозять виключно волонтери. Тому зараз людям потрібно допомагати”, – підсумував він.
Зазначимо, що війна в Україні може закінчитися до кінця цього року, а може затягнутися до весни 2023.
Колишній голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж пояснивши в інтерв’ю Главреду, що в першу чергу, слід враховувати наявність ресурсів у РФ і України.
“Ми сьогодні згенерували понад мільйон осіб – військовослужбовців та представників силових структур, що є надзвичайно потужним резервом, який вже пройшов підготовку, бойове злагодження, навчання за кордоном.
“Враховуючи це, ми формуємо позиції для звільнення територій. Херсонський та Харківський напрямки – це два визначальні напрямки, які будуть стратегічними протягом двох місяців. У нас потужні військові частини, мотивований особовий склад, новітні озброєння і техніка, яка знецінює ту перевагу противника, що була раніше – з ракетними комплексами, Ураганами, Градами, Смерчами, далекобійними гаубицями”, – пояснив генерал.
Маломуж підкреслив, що так у нас складається або паритет, або перевага над ворогом.
“Тому ми можемо потужно спрацювати і на Харківщині, вибивши звідти ворога повністю, а також на Херсонщині, де можемо знецінити всі ресурси ворога. Ми зараз наносимо потужні удари по резервах, які підтягує РФ, комунікаціях, складах. Сьогодні ми можемо наносити удари новітніми ракетними комплексами по вогневих засобах, які раніше росіяни використовували проти наших військ”, – зазначив генерал.