Ні для кого не секрет, що одним з найлогічніших напрямків контрнаступу ЗСУ буде Мелітополь.
Однак, як в інтервʼю звернув увагу військовий експерт Павло Нарожний, окупанти, розуміючи це, зараз будують там фортифікаційні споруди. Він порівнює їхню оборону з чимось на кшталт “лінії Маннергейма”. Агресори тішать себе ілюзіями, що ЗСУ там начебто не пройдуть.
Військовий експерт підтвердив, що лінії укріплення окупантів поблизу Мелітополя серйозні, але достатньо прорвати їх у будь-якому одному місці, і тоді у тил ворога зайде наша важка техніка.
За його словами, артилерія може “пропалити” коридор в обороні.
Там не треба штурмувати сотні кілометрів – достатньо прорвати ділянку 5 – 7 кілометрів і через неї заходити. Це абсолютно реалістично,– вважає експерт.
Він відзначив, що зараз Україні постачають велику кількість зброї, яку можна використати для прориву оборони окупантів.
Ми отримуємо велику кількість авіаційних снарядів JDAM, за допомогою яких зможемо підсилити артилерію. Зараз саме вона робить 85 – 90% вогневого ураження. Якщо ж ми знищимо ППО ворога за допомогою HIMARS і далекобійної артилерії, то зможе працювати авіація,– підкреслив Нарожний.
На його думку, саме авіація разом з артилерією “пропалить” коридор в обороні росіян. Потім в коридор зайдуть танки та швидкісні і мобільні штурмові загони, які знищать всі тили, і після того піде піхота.
Військовий експерт назвав головну проблему для ворога, коли почнеться контрнаступ українських сил, – це степ.
“Окупантам не буде де закріпитися. У них є лінія оборони, але немає географічних особливостей місцевості, на яких вони зможуть закріпитися. Немає великих міст, лісопосадок, лісів – лише величезний степ до горизонту. Коли ми зайдемо туди, вони будуть просто котитися від Каховки до Мелітополя. Інших варіантів там немає”, – впевнений Павло Нарожний.
А поки Росія б’є ракетами по мирних українських містах та селах, Сили оборони України готуються до масштабного наступу. Найбільш ймовірний його час – кінець весни – початок літа, до нас іде понад 1000 різних бронемашин, також чекаємо близько 300 танків.
Про це розповів військовий аналітик, полковник ЗСУ Петро Черник в ефірі телеканалу.
“Щодо боєприпасів. Ніхто не чекав такої війни, як сталася в Україні. Запаси 155-мм снарядів в США складали всього близько 2,5 мільйонів. Тоді як Росія мала 15-25 мільйонів снарядів. Проте на останньому саміті НАТО було ухвалене рішення про перезапуск промисловості виробництва боєприпасів. Це, звичайно, тривалий процес, проте виробництво снарядів зростає”, – описав ситуацію аналітик.
У той же час у росіян, за його словами, починає посилюватися снарядний голод. Якщо на початку війни вони виставляли вогневі вали по 40-80 снарядів на добу, то зараз це близько 15 тисяч. А до літа, вважає Черник, вони скоротяться до 5 тисяч. І тоді у нас може з’явитися можливість наступу.
“Досвід інтегрування західного озброєння до радянських літаків вже є. Йдеться про протирадіолокаційні ракети повітря-земля. Тому велика ймовірність, що ракети повітря-повітря, які є дуже ефективними на відстані до 160 км, також вдасться пристосувати. Вони стануть ефективним засобом боротьби з крилатими ракетами, гелікоптерами і літаками. Проте вони все одно не замінять винищувачів F-16 чи інших західних літаків. Проте ці літаки неминуче з’являться в Україні, хоча і невідомо коли”, – зазначив полковник.
Він додав, що бомби JDAM – дуже хороша зброя. Бойова частина досягає 1000 кг, що дозволяє руйнувати навіть бетонні укріплення. Проте ця зброя дуже дорога і навряд чи варто розраховувати на її масове постачання. Проте навіть кілька десятків бомб – це вже дуже добре для знищення тилових баз ворога і боєкомплекту.