Відносини між НАТО та державою-терористкою залишаться напруженими і після закінчення війни в Україні, яку розпочала РФ на чолі з кремлівським диктатором Путіним.
Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.
За його словами, ситуація з безпекою в Європі змінилася назавжди, і це варто визнати.
“Режим у Москві хоче іншої Європи. Вона хоче контролювати сусідні країни, а демократію та свободу бачить як загрозу. Це ставить Росію в положення постійної конфронтації із Заходом. Тому навіть якщо ця війна закінчиться, проблеми в наших відносинах з Росією залишаться”, – сказав Столтенберг.
Окрім того, генсек наголосив, що перемога російського диктатора у війні проти України небезпечна не лише для України, а й для всього Північноатлантичного Альянсу.
“Якщо Путін переможе в Україні, це буде трагедія для українців. Але це також небезпечно для нас. Повідомлення йому та іншим авторитарним лідерам полягатиме в тому, що якщо вони застосують військову силу, то отримають те, що хочуть. Це зробить нас більш уразливими”, – додав Столтенберг.
Нагадаємо, 9 січня секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев цинічно у стилі кремлівської пропаганди заявив, що “Росія не воює з Україною” і звинуватив в усьому, як завжди, НАТО.
Водночас не НАТО єдиними, російська пропаганда невпинно намагається переконати свою аудиторію в тому, що Київ нібито лише “маріонетка” Вашингтона. Але головна мета США, про яку заявляли багаторазово, — допомогти Україні захистити суверенітет та незалежність від російської армії, яка не гидує жодними методами ведення загарбницької війни.
“Ми обидва хочемо, щоб ця війна закінчилася. Ми обидва хочемо, щоби це закінчилося. І, як я вже сказав, це могло б закінчитися сьогодні, якби Путін мав хоч якусь гідність, і він вчинив би правильно і просто сказав: “Згортаємось”, — заявляв президент США Джо Байден на спільній пресконференції з українським колегою Володимиром Зеленським.
Президент США Джо Байден заявив, що підтримуючи Україну, Сполучені Штати підтримують усю Європу. В адміністрації американського президента наголошують, що українці мають бути добре оснащені для ефективної боротьби, а Вашингтон лише допомагає реалізувати справедливе право України захищатися. Такими мотивами пояснили і новий пакет військової допомоги.
Найбільший в історії пакет військової допомоги — понад 3 млрд дол. — США надали, щоб дати можливість Україні захищати себе від російської армії.
“Кілька тижнів тому ми заявляли, що не розраховуємо на те, що бойові дії припиняться взимку. Вони й не припинилися. Більше того, у деяких районах вони стали навіть більш жорстокими, особливо на Донбасі. Тому ми хочемо зробити все, щоб українці були добре оснащені та підготовлені до бойових дій, які їм доведеться вести протягом найближчих кількох місяців”, — зазначив речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі.
Тож поки путінська армія не збирається згортатися, США допомагають Україні розширювати можливості зі звільнення територій, що тимчасово окуповані Росією. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков після розмови з очільником Пентагону Ллойдом Остіном.
Москва ніяк не відреагувала на нову військову допомогу, серед якої бойові машини піхоти Bradley (“Бредлі”), артилерійські системи, бронетранспортери, ракети та боєприпаси. Адже пропаганда режиму сама обирає час, коли нова зброя України “загрожує”, тобто підходить під їхні інформаційні операції, а коли ні.
“Російські офіційні особи та мілітарні блогери майже не відреагували на останнє оголошення про військову допомогу, хоча нещодавно Кремль зобразив передачу Україні суто оборонних систем ППО Patriot як ескалацію. Відсутність реакції Росії на оголошення США про військову допомогу… підтверджує попередню оцінку про те, що Кремль більше переймається своїми інформаційними операціями”, — йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).