Сили оборони України на Донецькому напрямку відбили деякі позиції ворога і зараз облаштовують їх для ведення оборонних дій.

Про це повідомив речник об’єднаного прес-центру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський в ефірі інформаційного телемарафону.

“Ворог здійснює наступальні дії в районі Авдіївки, Мар’їнки та Карлівки. За минулу добу він здійснив 30 штурмових дій, сьогодні вночі – 10 штурмових дій”, – сказав спікер.

Речник зазначив, що всі наступальні дії ворога відбувалися без підтримки техніки, лише в одному випадку супротивник застосував два танки.

“Завдяки злагодженим та вмілим діям наших захисників на Донецькому напрямку ворог відступив з деяких позицій, і зараз ми облаштовуємо ці позиції для ведення оборонних дій”, – сказав він.

За його словами, вже з’явилася інформація про появу “вагнерівців” в районі Авдіївки, але поки що вона не підтверджується.

Також Дмитрашківський розповів, що у районі Верхньоторецького ворог проводить накопичення техніки, тому є вірогідність, що саме там окупанти спробують здійснити нові атаки.

На фоні провалу на фронті, до того ж в Росії брак обмундирування, командирів та офіцерів, які навчають мобілізованих. Через це, якщо і буде друга хвиля мобілізації, яка вже передбачає 400 тис., відправити на фронт вийде приблизно 150 тис. росіян на місяць.

Таку думку сьогодні, 1 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський опозиційний журналіст, колишній депутат Державної Думи РФ Ігор Яковенко.

“Є цифри, на які варто спиратися. Це цифри, пов’язані з мобілізаційними можливостями російської армії та інфраструктури. Путін дійсно може кидати на фронт приблизно 150 тис. осіб на місяць незалежно від того, про що йдеться: мобілізація чи призов”, — сказав він. 

За його словами, в Росії заявляють, що призовники-строковики на відміну від мобілізованих не повинні опинятися на фронті. Але цьому вірити не можна.

Водночас цифра у 150 тис. осіб, яку раніше назвав Яковенко, пов’язана з нестачею у ЗС РФ обмундирування, зброї, а найголовніше — наявністю офіцерів і командирів, які можуть брати участь у навчанні. 

“Без командирів це буде навіть не “гарматне м’ясо”, а просто “приготований фарш”, — сказав він.

Він також зазначив, що теоретично мобілізаційного резерву в Росії — 25 млн осіб, але російській армії буде складно знайти навіть 1 млн.

“По-перше, вони розбігаються. По-друге, це безглуздо, тому що їх необхідно хоч якось навчити, забезпечити зброєю та обмундируванням. Найголовніше, це забезпечити хоч якийсь офіцерський склад, щоб цими людьми командували. І ось тут є об’єктивні обмеження, я вже назвав цю цифру — приблизно 150 тис. осіб. Ось це ті порції “гарматного м’яса”, які Путін зможе відправити на фронт”, — підсумував Ігор Яковенко.

Військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов нагадав, що внаслідок першої “хвилі” так званої часткової мобілізації лави російської армії поповнилися 320 тис. солдатів. Однак він підкреслив, що хоч мобілізувати-то і змогли, проте забезпечити, наприклад, засобами індивідуального захисту або стрілецькою зброєю не вийшло.

“Чи змогли підготувати ці 320 тис.? Відповідь більш ніж очевидна, коли з’являється відео з-під Авдіївки, де [росіяни] скаржаться, що цілій роті не видали саперні лопатки, які на війні іноді мають більшу вагу, ніж автомати. І тут, виявляється, що 30% стрілецької зброї, яку видають частково мобілізованим, у технічно несправному стані”, — розповів він.

Снєгирьов додав, що аптечки та бронежилети у російських мобілізованих відсутні взагалі. 

“Тобто навіть якщо Росія закличе 400 тис. забезпечити і підготувати їх можливості немає. Йдеться про фактично “м’ясні призови”: одноразових солдатів, яких кинуть на передову і час перебування їх в окопах буде максимум 2-3 дні”, — пояснив він. 

Експерт також звернув увагу, що російські окупанти використовують застарілі снайперські гвинтівки Драгунова (СВД) і навіть гвинтівки Мосіна.