Росія постійно вдається до погроз НАТО війною. Країни Європи усвідомлюють небезпеку й готуються на випадок, якщо Кремль піде на такий крок.
У щоденному зведенні на одному з каналів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан наголосив, що в об’єднаній армії, яку хоче створити Європа, є місце для ЗСУ.
Світан зазначив, що Німеччина розуміє загрозу, яку становить Росія. Таке усвідомлення є й щодо європейської безпеки, це чудово розуміють провідні країни – Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Франція, Італія. Ці держави завжди брали участь в європейській безпеці. Також у цьому напрямі працюють скандинавські країни.
За його словами, це свідчить про серйозний намір створити європейську армію, яка не оглядатиметься на США та Росію. І в цій об’єднаній європейській армії є місце для нас. Так, Європа постачає ЗСУ своє озброєння, а наші воїни передають їй власний бойовий досвід, розуміючи, з яким противником найближчим часом доведеться зіткнутися.
Підготовка Європи та розуміння європейських процесів безпеки не може нас не радувати,
– заявив полковник запасу.
Тому що, зауважив він, Збройні Сили України вбудовані у загальну систему безпеки, наші генерали всюди вітаються та вводяться в роботу структур НАТО, а також беруть участь в ухваленні рішень щодо безпеки, зокрема й Європи.
Полковник запасу вважає, що деокупація України розпочнеться з Криму. Для цього є різні механізми. Наприклад, можна звільнити півострів, не проводячи сухопутної операції.
Він пояснив, що, якщо буде достатня кількість дальніх засобів ураження – то впродовж декількох тижнів, максимум за півтора – 2 місяці з допомогою авіації та ракет Крим переводиться в оперативне оточення.
Тому, за його словами, нам потрібна достатня кількість ATACMS, навіть із дальністю 160 кілометрів. Якщо їх буде декілька сотень, то практично весь сухопутний коридор, починаючи від Ростова й закінчуючи Мелітополем – буде під контролем.
Водночас, на його думку, авіація гарно відпрацює по Херсонському напрямку. А після завоювання переваги у повітрі, знищення ППО окупантів до Криму могли би зайти винищувачі F-16 для виконання бойової роботи. Для цього потрібно понад 100 літаків.
Літаки можуть затопити весь російський Чорноморський флот приблизно за місяць,
– сказав Світан.
Льотчик-інструктор додав, що пара ескадрилей може взяти під контроль усю акваторію Чорного моря. До того ж авіація може непогано відпрацювати й по ворожих підводних човнах.
Додамо, німецьке видання Bild опублікувало матеріал, у якому журналісти стверджують, що ескалація між Росією та Альянсом може розпочатись вже у лютому 2024 року. Про це мовиться у секретному документі, доступ до якого отримало видання.
Зокрема, Міноборони Німеччини у документі викладає сценарій того, як Росія може почати конфлікт. Так, сценарій Бундесверу «Оборона Альянсу 2025» стартує в лютому 2024 року. Згідно з ним, Росія має запустити чергову хвилю мобілізації та призвати в армію ще 200 тисяч осіб.
Після цього Кремль почне весняний наступ у повномасштабній війні в Україні, який триватиме до червня 2024 року. Після цього, у липні Росія починає працювати у Європі. З липня 2024 року можуть початися кібератаки та інші форми гібридної війни. Під ударом можуть опинитися країни Балтії. Після цього можуть відбутися перші зіткнення, після яких Кремль може перекинути війська і ракети в Калінінград.