Президент України Володимир Зеленський заявив, що питання звільнення українськиї громадян, які утримуються в Росії і в окуповному Криму, обговорюватиметься після обміну полоненими на Донбасі.

Про це заявив сам Зеленський в ефірі шоу “Право на владу”.

“Ми проговорили з президентом Російської Федерації, що нам потрібно вирішити питання з громадянами України, які перебувають на території Росії та на території Криму. Це буде інший трек. Я думаю, його обговорюватимемо після обміну всіх узгоджених на всіх узгоджених”, – каже президент.

Зеленський повідомив, що підготовка обміну полоненими почнеться 18 грудня під час зустрічі ТКГ в Мінську.

Після зустрічі у Нормандському форматі президент Володимир Зеленський заявив, що новий обмін утримуваними особами проходитиме у три етапи, на першому можуть повернутися 72 людини.

На брифінгу Зеленський повідомив , що в рамках Нормандського саміту сторони домовились про обмін утримуваними особами за принципом “всіх на всіх” до 31 грудня 2019 року та розведення ще у трьох пунктах на лінії зіткнення на Донбасі.

Він дав зрозуміти, що Україна не поступиться своїми територіями заради компромісів, не погодиться на федералізацію, не допустить впливу на свою зовнішню політику.

Варто зауважити, що президент Володимир Зеленський розповів, що потиснув руку президенту Росії Володимиру Путіну на Нормандське зустрічі в Парижі 9 грудня.

“Якщо ми хочемо припинити війну, ми повинні розмовляти. Якщо завтра нам повернуть нашу землю, тимчасово окупований Донбас, то я можу ще 10 раз потиснути руку. А якщо нам повернуть наш Крим – а його обов’язково колись повернуть – можна і 100 раз руку потиснути “.