Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба оцінює можливість нападу Росії на Україну, виходячи з двох факторів. Їх він озвучив в ефірі каналу Україна 24.

За його словами, нова наступальна операція є однією з опцій, яку розглядає керівництво РФ та особисто президент Володимир Путін.

Міністр каже, що чи використає Путін цю опцію, залежатиме від двох чинників.

“Перший: від сили, спокою та витримки України. Друге: від скоординованості та сили дій наших партнерів. Ми працюємо над обома чинниками і я закликаю всіх не панікувати, але зберігати пильність і не вестись на жодні провокації, особливо в інформаційному просторі”, – сказав Кулеба.

Також міністр назвав головну мету РФ – робити Україну максимально слабкою, дестабілізуючи її зсередини та блокуючи її співпрацю з іншими державами в оборонній сфері. Кулеба нагадав, що Україна фактично перебуває в стані масштабного збройного конфлікту з Росією з 2014 року.

– У нас тимчасово окуповані Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. У нас безперервно ведуться дезінформаційні кампанії всередині країни. Є спроби збурювання суспільства, дестабілізації внутрішньополітичної ситуації, інспіровані ззовні. Це теж війна: так, гармати не стріляють, але країну підвішують зсередини, – пояснив міністр.