В районі м.Бахмуту командування противника, ймовірно, готується до чергової серії «стримуючих контр-атак», аби встигнути підготувати рубіж оборони по дорозі Т-05-13. В той же час передові підрозділи противника, судячи зі всього, відійшли з позицій у ставків, так само, як й східніше цього села, перегруповуються…
Про це заявив військовий оглядач, координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець.
«Принаймні, в район північніше с.Одрадівка вже завезли десь 2-3 штурмових роти типу «Шторм-Z», а також закінчують розгортання підрозділи 1307-го мсп ТрВ. Ще трохи північніше, по напрямку Кліщіївка — південно-західна частина м.Бахмут, 1428-й мсп ТрВ, схоже що «сточився», або дуже близький до цього стану. Адже, командування противника вирішило задіяти по цьому напрямку підрозділи 4-ї омсбр. Також, в районі с.Опитне, очевидно, зосереджуються (ну або відновлюються) підрозділи 83-ї окремої деснатно-штурмової бригади (одшбр),» — зазначив він.
В районі с.Курдюмовка та с.Зеленопілля, передові підроздили ЗСУ, явно не поспішають «форсувати події»… Й зрозуміло чому, підрозділи 57-ї омсбр противника та його 51-го парашютно-десантного полку (пдп) утримають поки що, принаймні, половину лісосмуг, які йдуть по обидв боки залізниці північніше с.Зеленопілля.
Машовець відзначив що робить оборону противника в обох цих н.п. більш-менш сталою.
«Як на мене, якщо передовим підрозділам ЗСУ вдасться «вирішити питання» з ними… то ситуація для противника на цій ділянці має всі шанси «захитатися», — зазначив експерт.
На Куп’янському напрямку очевидно, командування противника продовжує свої спроби реалізувати наявний у нього план, щодо виходу до р.Оскіл на відтинку між Куп’янськом та Боровою.
«Але поки, ситуація з цим для нього виглядає, скажімо так, досить двояко та дискусійно,» — відмітив він.
Експерт додав, що з одного боку, противник має просування у районі с.Першотравневе, а також по напряямку Ягідне — Іванівка. Але, з іншого — важливий напрямок Лиман Перший — Синьківка, після перших успіхів, явно, «пригальмував», просування з боку с.Першотравневе — відбувалося, скоріше, по більшій частині, у так званій «сірій зоні», та й з «напрямком головного удару» на Іванівку — виникли певні труднощі, через явно несподівану «ескападу» ЗСУ трохи північніше цієї ділянки по напрямку на с.Орлянське.
Оглядач розповів, як саме це виглядає на практиці.
“Передові підрозділи 25-ї окремої мотострілецької бригади (омсбр) противника та лівофлангові підрозділи його 138-ї омсбр зі складу 6-ї загальновійськової армії (ЗВА) ніяк не можуть просунутись вздовж залізниці, яка веде з півночі на Куп’янськ, а також між нею та річкою Оскіл. Лобові атаки з боку с.Вільшана, вздовж дороги, яка попід ліс веде на с.Синьківка, також з боку с.Лиман Перший через сам ліс, поки — малокорисні… В свою чергу, очевидно, головні сили 2-ї мотострілецької дивізії (мсд) зі складу 1-ї гв. танкової армії (гв.ТА) у вигляді її 1-го мотострілецького полку (мсп) та частково 15-го мсп, після того, як були введені у бій по напрямку Першотравневе — Петропавлівка, були вимушені зупинитися”, – відзначив він.
Експет також додав, що головним чином, через те, що підрозділи того ж самого 15-го мсп, а також 26-го танкового полку (тп) противника зі складу його 47-ї танкової дивізії (тд), не змогли прорватися через рубіж с.Іванівка — с.Кислівка, хоча й спромоглися зав’язати бої за обидва населених пункта. Більше того, північніше цієї дирекції (напрямок на с.Орлянське) передові підрозділи ЗСУ самі трохи просунулись вперед й по суті, зайняли досить зручне положення для флангових контр-атак тієї групи сил й засобів противника, яка зараз намагається прорватися через рубіж Іванівка — Кислівка.