У МЗС Китаю запевнили, що країна дотримується стратегії самооборони в ядерній сфері, тому не застосовуватиме ядерну зброю першою. Водночас у відомстві заявили, що США “мають вивести свою ядерну зброю з Європи і не розміщувати її в інших країнах світу”.

Про це директор департаменту контролю над озброєнням МЗС КНР Фу Цун заявив під час конференції країн-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Китай відданий шляху мирного розвитку та ядернйі стратегії самооборони і зобов’язується ніколи не застосовувати першим ядерну зброю за жодних обставин, – сказав китайський чиновник.

Раніше видання Global Times писало, що збройні сили Китаю планують запуск бойових ракет під час навчань, які розпочнуться біля Тайваню.

Ні для кого не секрет, що разом з війною, яку росія розпочала проти України і цинічно вдерлася на наші землі, у світі назрівають нові конфлікти. Як розповів політолог Микола Давидюк в одному з ефірів, конфлікт із Тайванем продемонструє, чи готовий Китай керувати світом.

Політолог пояснив, що Тайвань може підсилитися зовнішніми союзниками, тими, які можуть дати стусанів Китаю і не впустити його на цю лідерську позицію. Оце для Китаю буде найбільший програш, тому що він останні 20 – 30 років “підігріває” свою велич й тезу, що заходитиме на першу сходинку лідера світу.

Але тут питання в тому, що найкраща економіка ще не дає тобі право бути лідером. Бо лідерство – це вести вперед, розвивати. А Китай поки що грає в політику диктатури, автократії та захоплення. Це велика країна, але вони провели недостатньо “домашньої роботи”, щоб сьогодні керувати світом.

Тож він вважає, що якраз конфлікт із Тайванем і продемонструє, чи готовий Китай бути світовим лідером.

А для решти світу – це поріг Третьої світової, – додав він.

І наголосив, що є три конфлікти, які дійсно можуть запалити планету і вкинути нас у вир подій, які призведуть до незрозумілих наслідків та катаклізмів. Мова йде про війну росії проти України; конфлікт Сербія і Косово та Тайвань – Китай за непрямої участі США.

До слова, політолог, конфліктолог Богдан Петренко висловив виданню Коментарі думку, що інтереси США та КНР цілком зрозумілі.

Китай вважає Тайвань своєю територією, тому візити туди свого візаві – США – сприймають як однозначно ворожий. Штатам зі свого боку потрібно підтримувати роль супердержави, а також захищати демократичні цінності, – пояснює експерт. – Власне, Пелосі завжди була відома своїми антипекінськими заявами. А лідер Китаю Сі Цзіньпін сьогодні виходить на пряму чергового переобрання. На тлі падіння приросту ВВП, що цьому очевидно не на користь. Плюс – загальна напруженість у світі, пов’язана з війною Росії проти України та її наслідками.

“Тому я думаю, що, зрештою, мирний варіант розвитку подій візьме гору. Але цьому – мирному – варіанту може передувати і брязкання зброєю, і дипломатичні конфлікти. А це небезпечно для України в тому плані, що ми просто зійдемо з порядку денного нашого головного партнера – США. Що може мати наслідки як скорочення фінансової та військової допомоги, так і ослаблення економічного та дипломатичного тиску на Москву з боку Вашингтона”, – резюмує Богдан Петренко.

Для України, за словами експерта Українського інституту політики Єви Антоненко, це може означати, по-перше, фактично стовідсоткову гарантію того, що до антиросійських санкцій Китай не приєднається, а по-друге, певний відхід українського порядку денного на світовому рівні на другий план.

“Також є ймовірність поглиблення політичних зв’язків між Пекіном та Москвою, – припускає Єва Антоненко. – Однак чи виллється це у військову співпрацю та постачання зброї Росії, поки що говорити зарано”.