Почалось — світ гарячкового шукає формулу миру по Україні, у планах закінчити війну в цьому році. Про це заявив Військовий аналітик, полковник запасу ЗСУ Петро Черник

За його словами, в червні у Женеві має відбутись «Саміт миру» і Європа активно намагається залучити Китай. Адже Сі Цзіньпін дійсно міг би персонально вплинути на Путіна.

«Чи це буде — ні. На мій погляд цього не буде. Розуміння того, що наша війна, це ще й проксі війна Китаю проти демократії. Світова вісь зла прокреслена. В неї входять: Китай, Російська Федерація, Північна Корея, Сирія, Іран і ще безліч найрізноманітніших авторитарних режимів, особливо по африканському континенті», — заявив військовий аналітик.

Крім того, Черник відповів і на питання: чи буде зрушення у частині Китаю в бік України:

«На мій погляд не буде, принаймні, точно не зараз. Якщо нам вдасться обвалити південний плацдарм, а в ідеалі стиснути лінію фронту до сторонньої лінії обмежування і тоді, можливо, китайці почнуть якийсь процес тиску на Путіна».

Водночас політичний експерт Віталій Кулик повідомляє, що Туреччина пропонує новий проект «мирного» договору, який передбачає заморозку конфлікту між Росією та Україною, з метою припинення вогню в очікуванні Олімпійських ігор влітку, в той час як Франція сподівається на такий самий результат. Проте на його думку, реалізація будь-якого з цих сценаріїв у найближчому майбутньому є малоймовірною.

Після цього Кулик висловив переконання, що це все пов’язано з підготовкою до мирної конференції в Женеві. Зрозуміло, що більшість зацікавлених сторін візьмуть в ній участь. І якщо раніше були сумніві щодо участі Китаю, то тепер, це можливо. Не обов’язково на рівні президента, але, можливо, хоча б на рівні міністра закордонних справ. Хоча дуже недавно участь Китаю в подібних заходах була малоймовірною, зараз Китай висловлює готовність взяти участь.

«Тобто, наразі кожна зі сторін намагається запропонувати своє бачення, свій варіант, який може лягти в основу альтернативної формули миру або паралельної, або стати одним із елементів можливого потім формування єдиної формули. Мовляв, є формула миру Зеленського, ми беремо її за основу до обговорення, а потім на неї накладаємо інший сценарій, зокрема свої – Китай свою, Бразилія свою, США свою тощо. Але все зводиться до того, що має знизитися інтенсивність конфлікту, мають бути закладені певні «червоні лінії», мають бути закладені певні точки, де ми проводимо якийсь діалог стосовно вирішення гуманітарних питань тощо», — поінформував експерт.

За його словами, Китай буде розповідати про недоцільність надання Україні зброї та підштовхування до переговорів. А Росія натомість буде продовжувати наступ. Відповідно, Україна буде контрнаступати, чинити спротив, і ніякого досягнення цілей жодна зі сторін не матиме.

«На мою думку, Києву варто доносити цю позицію до всіх зацікавлених сторін, зокрема, до Китаю, Франції, до трампістів та показувати, що в нинішніх умовах ми можемо говорити виключно про формулу миру Зеленського. Всі інші альтернативні пропозиції є малоймовірними, нереалістичними. А якщо вони будуть говорити про щось інше, то давайте зараз підіймати питання Запорізької атомної електростанції, про удари росіян по теплових електростанціях. Пошук маневренної потужності буде відбуватися за рахунок нарощування виробництва енергії на атомних станціях. А це – ризик аварій та непрогнозованих наслідків для всього людства. Тому на це потрібно звертати увагу», — заявив політичний експерт.

Наостанок він додав, що спроби західних партнерів та інших посередників вплинути на сторони для досягнення якоїсь точки перемир’я виявляються неефективними через те, що ситуація на фронті постійно змінюється. Ми виявляємо опір і розглядаємо можливості для контратаки або інших дій, спрямованих на досягнення позитивного для нас результату.