Пунктів обміну валют або ж обмінників останнім часом стало дуже багато. Значно збільшився і їх прибуток за останній час. Втім, далеко не завжди відомі реальні власники валютного бізнесу, так само як і те, чи справно сплачують вони податки, передає Корупція.Інфо
Кожного дня українці відносять в пункти обміну валют мільйони гривень, щоб вийти з доларами чи євро. Так, щомісяця через обмінники проходить близько 200 мільйонів доларів.
Щоб відкрити свій обмінний пункт, достатньо орендувати кімнатку 2 квадратні метри, поставити стіл, стілець і рахівницю для купюр. Донедавна навіть ліцензія не була потрібна. Цей ринок недарма називали "чорним", адже за мінімального бажання сторін готівка легко оминала офіційну податкову звітність.
Але у 2014 році Нацбанк посилив контроль. Тепер кожна фінансова компанія, що міняє валюту, має отримати ліцензію і видавати покупцеві чек. Чек – нещодавнє нововведення, яке НБУ запровадив у 2016 році.
Обмінник, який не має касового апарата, а отже й не може видати чек, є нелегальним. Чек необхідний для інформації про сплату податків пункту обміну валют. Планували, що інформацію про кожну купівлю чи продаж валюти одразу й автоматично передаватимуть до фіскалів. Втім, спрацювала така система лише частково.
За інформацією ДФС, ліцензії на право здійснення обміну валют отримали 32 фінансові компанії. І лише 27 із них встановили касові апарати, інші ж порушують закон. Фіскальна служба не оголошує назви компаній, що працюють без касових апаратів. З їх слів, знайти таких порушників можна лише через спостереження.
Втім, знайти тих, що мають понад півтори тисячі пунктів обміну валют без встановлених касових апаратів, виявилося не надто складно. Ці компанії напряму пов’язані із народним депутатом, а не напряму – із головою РНБО.
Юридичною однією із співвласниць компанії "Абсолют Фінанс" є 23-річна модель із Києва Ілона Бродовська. Вона внесла до капіталу компанії аж 25 мільйонів гривень. Її мати, Оксана Бродовська, також є однією із власниць компанії. Вона внесла до статутного капіталу "Абсолюту" 34 мільйони гривень. Незважаючи на керування чи не найбільшим валютним магнатом країни, жінка працює вчителькою у одній із столичних шкіл.
Третій співвласник компанії – 74-річний батько Оксани Бродовської. Він вніс до компанії 25 мільйонів гривень, але живе у селі під Києвом у квартирі на 60 квадратних метрів. Але як звичайна київська сім’я може керувати чи не найбільшим валютним магнатом України?
Народний депутат Руслан Лук’янчук має дуже тісний зв'язок із секретарем РНБО Олександром Турчиновим. Свою політичну кар’єру він розпочинав у нього помічником. На перший погляд, обидві політичні фігури ніяк не пов’язані із родиною Бродовських.
Але Ілона Бродовська, 23-річна модель, зареєстрована у квартирі дружини Руслана Лук’янчука. Цю інформацію сам нардеп, звісно, заперечує. Втім, матір дівчини, Оксана Бродовська, роками була його помічницею.