Орендований Національною поліцією України вертоліт "Robinson R44" номер UR-ASD не має необхідних дозволів та підтверджуючих документів на проведення польотів. Такий висновок зробив журналіст і блогер Олексій Тамразов і повідомив про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, передає Корупція.Інфо

Популярне: Ганьба!!! Рева сьогодні підписав піврічне фінансування ватних псевдоветеранських організацій В ПОВНОМУ ОБСЯЗІ,- Різниченко

Автор повідомляє, що крім ціни завищені на 200-300 дол / год, виявилося, що весь цей PR хід з вертолітом- суцільне порушення закону.

І грунтуючись на вивченні різних документів Тамразов зробив такі висновки:

Компанія ТОВ "Лейка студія фото продакшн" з якої ГУНП Києва уклали в терміновому порядку договір – не має права надавати комерційні послуги на ринку авіаперевезень. Дана діяльність підлягає ліцензуванню і для цього повинна мати "сертифікат експлуатанта"

В "Перелік авіакомпаній, які мають діючий сертифікат експлуатанта станом на 28.02.2017" – такої компанії немає.

Власне, Діана Шварц (власник борту UR – ASD) – може використовувати свій вертоліт для особистих перельотів, не більше.

Все навісне обладнання, яке ми можемо побачити на відео і фото вертольота (камери і антени) – заборонені до самостійної устаноки. Це може робити тільки завод виробник або організація має право розробити таке доопрацювання, випробувати його і тоді видається додаток до сертифіката, схвалений авіаційними властями країни реєстрації. Схема розмальовки повинна бути узгоджена в авіаслужбами і внесена в сертифікат. Ви думаєте, хтось морочився такими "дрібницями"?

На підставі вищевикладеного Олексій Тамразов вважає, що "тепер міністр інфраструктури Володимир Омелян в підпорядкуванні якого знаходиться Державіаслужба, може показати свою принципову позицію і заборонити польоти" поліцейського "вертольота, розслідувати, хто його переобладнав. І відібрати у тій організації, яка порушила закон (повітряний кодекс України) сертифікат на технічне обслуговування. Вертоліт, поки не повернеться в первинний вигляд – не має права літати ".

Крім того, Тамразов впевнений, що після даної ситуації ТОВ "Лейка студія фото продакшн" повинна потрапити під адміністративний штраф за здійснення діяльності без ліцензії.