За словами Євгена Солодка, адвоката підозрюваного в шахрайстві члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського, правоохоронці не мають у своєму розпорядженні доказів його провини в інкримінованому злочині, передає Корупція Інфо.

"Ніякими доказами слідство не володіє. Адже для кваліфікації злочину має бути дія, наслідки, причинно-наслідковий зв'язок, місце, час і спосіб здійснення і їх характерне поєднання – ситуація. Де це все? Де обґрунтованість підозри? Де конкретні дії Гречківського? У підозрі написано: замах на шахрайство. Але 5 обшуків, які були проведені у Гречківського, в черговий раз підтвердили, що мій клієнт не винен – ​​адже нічого так і не було вилучено по завершенню обшуків. Жодного факту, який підтверджує участь Гречківського в чому-небудь незаконному, суду не представили. В результаті суд відмовив слідчим в арешті Павла Гречківського ", – зазначає адвокат Євген Солодко.

Крім того, захист Гречківського стверджує, що справу проти члена ВРЮ сфабриковано. Адже ще півроку тому Павло Гречківський двічі подавав керівництву ВРЮ доповідні записки про те, що стосовно нього здійснюються сплановані провокації, метою яких він бачить свою дискредитацію.

"Хочу звернути увагу, що повістка Гречківському була вручена о 12:05. У тексті ж підозри написано, що Гречківський підозрюється в тому, що 21 вересня, приблизно о 12:30, нібито скоїв злочин. Тобто, через 25 хвилин після того, як була вручена повістка. Можете собі уявити абсурдність ситуації ?! Це говорить тільки про одне – вся ситуація навколо Гречківського була заздалегідь спланована. Підтверджує мої слова і блискавична інформаційна кампанія. Гречківський не встиг ще до свого кабінету дійти, як в ЗМІ вже з'явилася інформація, що компрометує Павла Гречківського", – продовжує адвокат Солодко.

Порушення процесуальних норм в даній справі зазначає і народний депутат Сергій Власенко. Зокрема, за словами нардепа, проведення закритого судового засідання в такій резонансній справі говорить лише про те, що слідство не володіє достатньою кількістю доказів вини обвинуваченого, йдеться в матеріалі видання УНН.

"У цій справі все відбувається подвійно дивно: спочатку прокуратура проводить гучні брифінги, дає багато коментарів, публікує частину матеріалів кримінальної справи, а потім просить суд розглянути цю справу в закритому режимі", – розповідає Сергій Власенко.

У свою чергу в Національній асоціації адвокатів України кажуть, що Павло Гречківський ніколи не був суддею і не працював на держслужбі. У 1996 році він заснував першу юридичну фірму. З 2011 року став членом правління Спілки адвокатів України. У 2014 році з'їздом адвокатів був обраний членом Вищої ради юстиції.

Також в Асоціації відзначають, що ВРЮ є колегіальним, незалежним органом, відповідальним за формування високопрофесійного суддівського корпусу та за прийняття дисциплінарних рішень стосовно суддів і прокурорів, які порушують вимоги законодавства. Тому не виключають, що справа проти Павла Гречківського сфабрикована з метою натиснути на всіх українських адвокатів.