Генеральний штаб у своєму зведенні за 24 листопада повідомив, що на Куп’янському напрямку окремі військовослужбовці російських окупаційних військ скаржаться на постійні втрати у живій силі через невдалі наступальні дії та заявляють про небажання вести їх у подальшому і рухатись хоч кудись.

У Генштабі також зазначили вкрай низьку “якість” новобранців в російській армії.

«Здебільшого це особи похилого віку, які мають проблеми з алкоголем, наркотиками, азартними іграми тощо. Серед військовослужбовців російських окупаційних військ існує думка, що керівництво навмисно відправляє їх на “м’ясні” штурми, не рахуючись із втратами», — розповіли в українському Генштабі.

Проблеми окупантів призводять до місцевих бунтів у армії. Так, за інформацією українських захисників, в окупованому Маріуполі російські військовослужбовці з числа колишніх ув’язнених вбили свого командира через його постійні погрози, знущання та вбивства інших загарбників.

Окрім цього, значно страждає логістика окупантів.

«На Сватівському напрямку відмічається незадовільне тилове забезпечення підрозділів окупантів. Так, військовослужбовці одного з підрозділів рф повідомляють про погане забезпечення зимовим одягом, продовольством, водою тощо», — повідомив Генштаб.

Розбрат у російській армії не є чимось новим, однак останнім часом ситуація лише загострюється. Російські військові уже починають обстрілювати своїх же, чим полегшують роботу ЗСУ.

Російське командування традиційно недопрацьовує зі своїм особовим складом. Так, на тлі зростання втрат у противника ширяться панічні настрої. Зокрема, мовиться про Куп’янський напрямок.

Великих втрат зазнали російські підрозділи, які складаються з колишніх ув’язнених, зокрема «Шторм». Їх зараз відвели на відновлення, а росіяни чекають нової хвилі зеків.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

«Ширяться конфлікти на Лиманському напрямку. Противник дуже часто вбиває своїх же військовослужбовців, завдають ударів як артилерією, так і мінометним вогнем. За перехопленнями ми бачимо, що противник скаржиться, що гинуть від friendly fire. Втрати рахуються уже сотнями вбитих і поранених»,– зауважив військовослужбовець Тарас Березовець.

Подібних ударів по своїх зазвичай завдають через нескоординованість. Одні російські підрозділи вбивають сусідні, через що збільшується кількість як «двохсотих», так і «трьохсотих».

«Почастішали випадки вживання різних речовин. Зокрема нещодавно в Башкирському полку 25-ї армії Росії були зафіксовані випадки наруги над військовослужбовцями з боку інших військовослужбовців. Це часто закінчується смертю», – зазначив офіцер ЗСУ.

Широкого резонансу також набув випадок зі смертю російського призовника з Далекого Сходу, якого побили у військовій частині. Після цього його відвезли у госпіталь на території тимчасово окупованого Криму, де він помер. Батькам його тіло досі не віддали.

Офіцер ЗСУ також розповів, що за перехопленнями також стало відомо, що дружини російських військових виходили на протести у своїх містах, однак після цього їм дзвонили з погрозами.

Нагадаємо, що українські військові взяли у полон російського окупанта Романа Грибка. Він сидів у в’язниці, однак його забрали воювати в Україні. Він розповів, що в російській армії йде «боротьба за виживання». Зокрема за недотримання наказу військового можуть розстріляти.

До слова, дезертирство – це звичне явище в окупаційній армії. Днями стало відомо, що 20 військових добровільно покинули свої позиції на Херсонщині, у районі населеного пункту Кринки. Про це повідомив Генштаб.

Близько двох десятків російських окупантів, вочевидь, усвідомлюють, що черговий широкомасштабний «жест доброї волі» – не за горами.

«У районі населеного пункту Кринки Херсонської області дезертирували близько 20 військовослужбовців російських окупаційних військ зі складу 144 окремої мотострілецької бригади збройних сил Росії, які самовільно залишили бойові позиції,,– йдеться у джерелі.