Російські загарбники готують чергову провокацію на захопленій Запорізькій АЕС. Так, компанія “Енергоатом” зазначила, що окупанти змушують працівників станції запустити четвертий енергоблок.

Попри це, український персонал, який залишився на станції відмовився виконувати цей наказ.

В “Енергоатомі” зазначили, що незаконно призначений російською владою “генеральний директор” тимчасово окупованої Запорізької АЕС Юрій Чернічук вмовляє атомників перевести четвертий енергоблок у режим “гарячого зупину”.

«Персонал станції категорично відмовляється виконувати злочинний наказ, який є прямим порушенням ліцензії на експлуатацію, виданої Держатомрегулювання України», – сказали у компанії.

Там наголосили, що лише впродовж останнього тижня через постійний фізичний і психологічний тиск окупантів близько 30 осіб ліцензованого персоналу ЗАЕС покинули Енергодар. Їм вдалось виїхати на підконтрольну уряду України територію.

“Нині ж оперативний персонал, який завезли з Росії, є абсолютно некомпетентним та не має відповідного досвіду”, – зауважили у “Енергоатомі”.

У компанії наголосили, що Чернічук намагається вийти зі становища, що склалося, та долучити до роботи станції тих українських працівників, яким було заблоковано доступ на станцію. Там підкреслили, що український персонал усвідомлює, що порушення умов призведе до втрати персональних ліцензій після деокупації ЗАЕС.

Представники компанії зауважили, що рішення нелегітимних керівників можуть призвести до порушення норм ядерної та радіаційної безпеки станції.