З кожним днем українські захисники все далі просуваються Україною, звільняючи все нові населені пункти. Саме через так званий ефект раптовості й натиску для ЗСУ відкриваються можливості на деяких напрямках фронту.

Таку думку 24 каналу висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він переконаний, окупанти не зможуть втримувати всю лінію фронту й десь змушені будуть відступати або взагалі тікати у росію.

Мусієнко стверджує, що зараз для Збройних Сил України важливо розширювати плацдарми, щоб противник не мав жодних можливостей переходити в локальні контратаки для покращення свого положення.

Враховуючи пересування українських сил, їхній стрімкий контрнаступ на Харківщині, а також те, що вдалося відвоювати досить важливі плацдарми і висоти, як у районі Святогірська, треба далі розвиватися й рухатися,– сказав військовий експерт.

За словами експерта, що ЗСУ також вдалося зайти на лівий берег Сіверського Дінця з Озерного. А це напрямок на Лиман, де тривають бої на Донеччині.

За словами Мусієнка, контрнаступальні дії українських сил, можливо, дещо сповільнилися темпом. Але вони тривають і на деяких напрямках є доволі успішними.

Зараз важливо те, що північний фланг, який нависав над угрупованням українських сил на Донеччині, фактично звільняється від російських окупантів. Він звільняється поступово, але впевнено,– зауважив військовий експерт.

Це, наголосив Мусієнко, створює перспективи для подальших дій Збройних Сил України. Українські сили досягли того ефекту раптовості, коли росіяни мають ламати голову, куди ж далі будуть спрямовані удари,– сказав він. Тобто, за словами військового експерта, зараз для наших військ відкриваються можливості на деяких напрямках.

Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков висловив виданню Коментарі думку , що український наступ буде продовжено. Адже в деокупації, пояснює він, є сенс нашого опору недоімперії.

Нам потрібна перемога, а без наступу перемоги не станеться. Але треба розуміти, що звільнення Херсонської та Запорізької областей буде складнішим, ніж Харківській – там менш зручний рельєф для наступу”, – зазначає експерт. Він сподівається, що жодних хвилювань на тимчасово окупованих територіях не розпочнеться, адже вони призведуть до великих безглуздих жертв серед мирних громадян. “Там зараз цілком успішно діє наше підпілля, разом із ЗСУ вони вирішать завдання вигнання окупантів, – упевнений Олександр Кочетков. – Що стосується хвилювань на території Росії, то вони, звичайно, були б бажаними, але, на жаль, малоймовірними. Вся опозиція там задавлена чи емігрувала. А ми не думаємо, що Алла Пугачова стане лідером російського протестного руху? Під впливом поразки у війні з Україною, у Кремлі можлива зміна влади, а вже пізніше можуть розпочати хвилювання, що ведуть до хаосу та розпаду недоімперії. У війні це й допоможе, то нескоро. Розраховувати треба на себе та наших союзників.

Політолог, співзасновник консалтингової компанії Good Politics Максим Джигун розмірковує так:

Перспективи подальшої деокупації мені здаються більш ніж реалістичними. Ми бачимо, наскільки філігранно використовують ЗСУ нові види озброєння. Бачимо найвищий професіоналізм головкому Залужного та інших українських військовослужбовців. Помнемо, що з жовтня почне діяти американський ленд-ліз. Де саме очікувати подальших поступів ЗСУ – сказати складно, та й не потрібно. Впевнений, у генштабі є відповідні плани. У тому числі з нестандартних кроків, яких від нас не чекає противник, – пояснює Максим Джигун.

Щодо внутрішніх хвилювань, експерт не виключає, що вони відбуватимуться у РФ.

Її громадяни стали отримувати менше грошей за зростання цін. Їх позбавляють благ цивілізації. Вони стали небажаними гостями у багатьох країнах. Тож Путіну і тим, хто підтримує війну, є чогось боятися, – констатує політолог.