Вже в Олешках, що на Херсонщині, поменшало російських окупантів та їхньої техніки.

Водночас самі загарбники вивезли з тимчасово захоплених Олешок всіх колаборантів, представників окупаційної “адміністрації”, а також поліцейських, які перейшли на бік ворога. Керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил охорони та оборони “Південь” Наталія Гуменюк наголосила, що росіяни чудово розуміють, що ЗСУ звільнять лівий берег Дніпра.

Про вона розповіла в етері національного телемарафону.

“Ну, по-перше, це (евакуація з Олешок) означає їхню суть. Те, що вони боягузи. Те, що вони відчувають, що земля в них “горить” під ногами, незважаючи на те, що погода така досить вогка і “горіти” не так легко, але ми допоможемо. Вони усвідомлюють близкість наших позицій до цих міст, вони усвідомлюють, що лівий берег все одно буде звільнено і їм треба вишукувати місця потепліше. Вони намагаються евакуюватися поглибше, оскільки це все ж таки органи влади і вони, таким чином, хочуть подати приклад місцевому населенню. В них дуже не складається з місцевим населенням, яке натхненне звільненням правого берега і усвідомлюють, що лівобережжя теж має таку перспективу. Окупанти регулярно посилюють цей самий поліцейський тиск на місцеве населення, постійно проводять рейди, виявляють проукраїнські налаштованих громадян”, – пояснила керівниця об’єднаного координаційного пресцентру.

Гуменюк також розповіла, що Росія наразі вивела в море досить потужне корабельне угруповання – 20 одиниць ворожого флоту і серед них чотири ракетоносії, з яких два – підводних.

Насамкінець Наталія Гуменюк закликала ставитися серйозно до повітряної тривоги, але без паніки.