Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков підкреслив, що нардепи від “Слуги народу” Олександр Корнієнко і Давид Арахамія, у розмові яких були присутні сексистські висловлювання, – “дорослі люди”.

Народних депутатів від “Слуги народу” Олександра Корнієнка і Давида Арахамію, які потрапили у скандал із сексистськими висловлюваннями, марно виховувати. Про це спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив виданню “Страна” в інтерв’ю, яке опубліковано 9 липня.

“Арахамія і Корнієнко – дорослі люди, виховувати їх марно. Хоч ви й сказали, що я коректно відгукуюся про депутатів, але у форматі спілкування зі своїми колегами після скандалів я можу бути менш дипломатичним”, – сказав він.

За словами спікера Ради, “щоб висловити свою позицію, необов’язково лаятися матом”. Про що говорили з учасниками скандалу, він не відповів, підкресливши, що ніколи не розповідає про приватні розмови.

“Наскільки я знаю, на фракції це питання не виносили. Корнієнко та Арахамія попросили вибачення. Прийнято ці вибачення чи ні – це питання до колег, на адресу яких були ці висловлювання”, – пояснив Разумков.

23 червня під час пресконференції в Миколаєві Корнієнко та Арахамія обговорювали колег. Захід транслювало місцеве видання “НикВести”. Політики, ймовірно, думали, що зйомки не ведуть, але поруч стояв мікрофон видання – і їхня розмова потрапила у прямий ефір. Під час обговорення Корнієнко згадав колегу по фракції Ірину Аллахвердієву і використав вираз “баба робоча, як корабельна сосна”.

Спочатку Корнієнко заявив, що запис змонтовано, але пізніше визнав, що дійсно обговорював Аллахвердієу. За його словами, він говорив не тільки про Аллахвердієву, а й про миколаївську політикиню Тетяну Домбровську, яку “Слуга народу” розглядає як кандидатку на посаду мера міста. Він попросив вибачення і в Аллахвердієвої, і в Домбровської.

Водночас відразу після публікації відео Аллахвердієва заявила, що Арахамія і Корнієнко присягалися їй, що не говорили нічого з опублікованого. 24 червня Корнієнко опублікував відео, на якому пояснив, що “корабельною сосною” назвав не Аллахвердієву, а миколаївську політикиню Домбровську. Він визнав, що для свого захоплення нею обрав форму “не дуже доречну, місцями неоднозначну, а місцями просто образливу, таку, яка дійсно може сприйматися як сексизм та інші форми дискримінації”.

Домбровська сказала, що їй надійшли вибачення від Корнієнко і вона вважає інцидент вичерпаним. “Реакція, звичайно, негативна, але я одразу отримала вибачення і вважаю інцидент вичерпаним. Думаю, що частина, яка стосувалася мене, є високою оцінкою моєї роботи в місті, але в дуже грубій чоловічій формі. Вважаю, що не варто зациклюватися на цьому інциденті. Я готова до подальшої співпраці”, – сказала Домбровська Суспільному.