Медведчук є найнебезпечнішою фігурою в українській політиці.

Говорить в інтерв'ю журналу "Країна" волонтер Роман Сініцин.

"Він контролює величезну кількість громадських структур і політичних партій. Немає холдингу Медведчука. Але він збирав свій бізнес і здобував сфери впливу ще будучи керівником адміністрації президента Кучми. Його актив нарощувався тривалий час, але структуру, впевнений, навіть СБУ до кінця не розуміє.

Не приховує проросійську позицію. Ще до 2010-го казав, що нам потрібна федерація. Продовжує цю лінію на прикладі ДНР і ЛНР. Їздить до Москви. Я так розумію, по гроші і за вказівками. Паралельно веде тут бізнес.

Медведчук вкладає чимало ресурсів у громадський сектор, особливо у східних та південних областях. Катерина Гандзюк досліджувала, як фінансовані Медведчуком проросійські сили мімікрували під організації з захисту тварин та ОСББ. 2014-го в Херсоні вони качали "русскую весну". У разі загострення їх можуть використовувати будь-як", – пояснює Роман Сініцин.

Не зрозуміло, чому кум Путіна не має проблем із нинішньою владою в Україні, каже волонтер.

"Останній аргумент – Медведчук є переговорником з обміну полоненими. Та останній відбувся рік тому. Дві сотні наших сидять у Росії, ДНР і ЛНР. Деякі бійці в полоні з 2014-го. Їх потрібно визволяти. Але до чого тут Медведчук? 

Те саме можна сказати про Ріната Ахметова. Є достовірна інформація, що він спонсорував бойовиків. Можливо, захищав свої активи. Але у 2014-му на Донеччині він мав абсолютну владу й нічого не зробив. У результаті не виграв від історії з ДНР. Але зараз прекрасно почувається у Києві. Його статки зростають (з початку року й станом на червень збільшилися на $1,3 млрд – до 5,71 млрд, за даними Bloomberg)", – додає він.

Оркім того, в своєму інтерв'ю Роман Сініцин зазначив і про проблему АТОвців.

Є ще одна загрозлива тенденція. Виконавцями нападів стають ветерани війни. На Катю Гандзюк напали бійці, які захищали Донецький аеропорт. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Люди повертаються з фронту в тяжкому психологічному стані. Ніхто ними не займається, крім деяких волонтерських ініціатив. Зрозуміло, ветерани вміють убивати. Часто в них немає грошей. Погоджуються на сумнівні підробітки. Можна згадати вбивство Дениса Вороненкова в центрі Києва у березні 2017-го . У нього стріляв боєць Нацгвардії", – підкреслю Роман Сініцин.

Очевидно, що над цим питанням потрібно працювати!