Українські військові продовжують тримати оборону у Бахмуті. Хоча ситуація є надскладною, проте російська армія далека від захоплення міста. 

Про це заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий, повідомляє The Guardian. 

Череватий підтвердив, що бої точилися біля будівлі міської адміністрації. Після чого, як відомо, власник ПВК “Вагнера” Євген Пригожин заявив, що росіяни “взяли місто юридично”, оскільки бойовики нібито готуються вивісити російський триколор на адміністрації Бахмута. 

Проте речник Східного угруповання військ наголошує, що російські війська далекі від захоплення Бахмута. 

“Бахмут – український, і вони нічого не захопили і, м’яко кажучи, дуже далекі від цього”, – заявив Череватий. 

 
На цю заяву Пригожина відреагували і в Офісі Президента України. Керівник ОП, відповів на гучну заяву голови ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина про захоплення росіянами Бахмута. Посадовець заперечив слова лідера ворожої ПВК.  

“Бахмут — це Україна”, — заявив він. 

За словами посадовця, інформація про захоплення ЗС РФ міста — фейк. В Офісі президента радять спокійно на нього реагувати. 

“Спокійно реагуйте на фейки тих, хто вигадує “пабєду”, якої в реальності нема”, — написав керівник ОП. 

Тим часом у матеріалі WSJ зазначають, що Україна та Росія зараз перебувають під великим тиском, оскільки запаси артилерійських снарядів скорочуються, а втрати на полі бою означають, що підрозділи на передовій потребують поповнення підкріпленнями. 
 
Міністерство оборони Сполученого Королівства в п’ятницю заявило, що Україні вдалося знищити російські контрбатарейні радари, які використовувалися для виявлення розташування українських артилерійських знарядь і нанесення ударів по ним. 

Зазначають, що Україна намагається просувати військову службу, переконуючи чоловіків записатися на службу, оскільки в країні триває загальна мобілізація, у той час, як Росія втратила багатьох із 300 000 чоловіків, призваних до лав своїх військових після призову у вересні. 

Росія кинула десятки тисяч військових до операції із захоплення Бахмута, багато з них – засуджені, завербовані воєнізованою групою “Вагнера” для боротьби разом із регулярними російськими силами. Україна захищала своє рішення залишитися в місті на тлі великих втрат, попри заклики деяких західних офіційних осіб залишити його, оскільки, за її словами, вона змогла серйозно послабити там російські сили, 
– наголошують у матеріалі. 

Також Ян Стаббс, старший військовий радник делегації Сполученого Королівства в Організації з безпеки та співробітництва в Європі, заявив, що близько 30 000 російських бійців були вбиті або поранені з початку боїв за Бахмут. При тому окупантам не вдалося досягти значного успіху. 

“Приголомшливі втрати, яких зазнала Росія навколо Бахмута, мабуть, мали значний вплив”, – сказав Стаббс у заяві для ОБСЄ в середу. За його словами, напад Росії на Бахмут, здається, зупинився. 

Водночас аналітики американського інституту вивчення війни зазначили, що нещодавно українські війська відновили позиції навколо Бахмута. 

«Українські війська відновили позиції навколо Бахмута, і українські чиновники продовжують наголошувати на важливості продовження оборони України у цьому районі», – йдеться у звіті. 

У ISW, із по посиланням на дані Генштабу України, повідомили, що російські війська продовжили штурм міста Бахмут і провели додаткові безуспішні наступальні дії на північний захід від міста в районі Оріхово-Васильківки. 

Геолокаційні кадри  свідчать, що українські війська провели контратаку на південний захід від Бахмута та відновили втрачені позиції на південь від Іванівського (приблизно за 7 кілометрів на південний захід від міста). 

Оборона Бахмута залишається стратегічно надійною до тих пір, поки українські війська змушують російські відводити живу силу та техніку без несення надмірних втрат з боку української армії.