Російські війська ведуть наступ одночасно на чотирьох напрямках, але переважно без успіху. Вони зосереджують найбільші зусилля на встановленні контролю над Бахмутом Донецької області, проте захопити місто їм не вдається.
Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр у Telegram.
«Якщо простою мовою підсумувати зведення, то: ситуація на Сході у районах ведення оборонної операції залишається досить складною», — написала вона.
За словами Маляр, агресор проводить основні наступальні дії одночасно на чотирьох напрямках, а саме: Лиманському, Бахмутському, Мар’їнському та Авдіївському.
Переважно успіхів окупанти не мають.
«Найбільші зусилля зосереджує на встановленні контролю над Бахмутом, намагається просуватись до центральної частини міста, на окремих ділянках має незначні перемінні успіхи. Але захопити місто не може. Довкола і в самому місті тривають жорсткі бої. Також ворог веде наступальні дії в районі Авдіївки з метою оточити місто та блокувати шляхи постачання», — заявила Маляр.
Крім того, вона додала, що бої тривають у Білогорівці та у Мар‘їнці.
Екскомандир роти батальйону Айдар Євген Дикий в інтерв’ю
Radio NV пояснив, які будуть наслідки відступу Збройних сил України з Бахмута.
В ефірі Radio NV Дикий зазначив, що суто з військового погляду було б простіше відійти з Бахмута на наступні рубежі оборони і триматися вже за них.
«Можна було б вже йти, скажімо так, з абсолютним почуттям виконаного обов’язку; з тим, що ворогу завдали дуже значну шкоду, виграли дуже великий час для підготовки нових частин в тилу — тих частин, які мають потім піти в контрнаступ. Але це військова компонента. А далі є гуманітарна компонента. І от вона вже дуже відрізняється», — сказав колишній командир роти батальйону Айдар.
Він пояснив, що після відходу на наступні рубежі відразу чотири міста — Костянтинівка, Краматорськ, Слов’янськ та Сіверськ — стануть не прифронтовими, а фрронтовими містами. Дикий зауважив, що Костянтинівка, Краматорськ та Слов’янськ більші за Бахмут.
«Починаючи з того, що звідти треба негайно евакуювати достатньо значну кількість цивільного населення. Продовжуючи тим, що ми таким чином ставимо для себе одразу галочку, що по завершенню бойових дій цих міст просто не буде, як наразі вже немає Бахмута, Соледара. А буде місце на карті, де колись були ці міста. Буде величезна руїна, яку треба буде повністю розбирати і з нуля ці міста будувати», — описав колишній командир роти батальйону Айдар наслідки відступу з Бахмута.
Він зазначив, що наразі «ми жертвуємо Бахмутом фактично і його гарнізоном», прикриваючи чотири наступних міста.
Також Дикий згадав про зовнішньополітичний аспект відступу з Бахмуту, який озвучив президент Володимир Зеленський.
«Дати зараз росіянам хоча б маленьку, але формальну перемогу — це може трошки схитнути не в той бік оці і так дуже хиткі терези міжнародної підтримки України», — сказав екскомандир роти батальйону Айдар.
Раніше заступник мера Бахмута Олександр Марченко сказав, що бої йдуть практично у центральній частині міста.
«Проїзд в місто неможливий зараз для цивільних, тому що тривають бої на в’їзді в місто. Але подекуди пробивається звязок», — повідомив Марченко.
Він зазначив, що є локації, де встановлений Starlink, таким чином місцеві жителі виходять на зв’язок.
За його словами, у Бахмуті ще є запаси їжі та води, але по місту пересуватися небезпечно через постійні хаотичні обстріли.