Бахмут залишається одним з найгарячіших напрямків, там ЗСУ знищують там велику кількість особового складу та техніки ворога. А напередодні в районі міста загинули одразу двоє російських військових керівників.
Військовий експерт Павло Нарожний зауважив, що приїзд полковників на передову свідчить про те, що на відстані вони вже не мали можливості керувати процесами.
Нарожний уточнив, що загинули заступник командира армійського корпусу з військово-політичної роботи Юрій Бровко та командир 4 мотострілецької бригади В’ячеслав Макаров.
«Ці два командири дуже рідко перебувають разом. Це абсолютно логічно, адже якщо з одним виникне якась проблема, то інший повинен його замінити», – пояснив він.
Якщо вони удвох приїхали дуже близько до лінії фронту, в зону дії артилерії і там загинули, це означає, що існують проблеми з керуванням і воно втрачено.
«Це може бути пов’язано з проблемами зі зв’язком, низькою мораллю у військах, невиконанням наказів тощо. І тому полковники поїхали поспілкуватися з солдатами на передову. Зазвичай полковники і командири бригади спілкуються виключно з комбатами, а вони вже далі передають накази командиру роти, а ті – сержантам, солдатам», – підкреслив співрозмовник.
Він зауважив, що в Україні з 2014 року загинули полковники – комбриг 128-ї гірсько-штурмової бригади Євген Коростельов (у 2019 році) та комбриг 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу полковник Віталій Гуляєв (у 2022 році).
«А в російській армії гинуть генерали, полковники, високого рангу офіцери», – зазначив військовий експерт.
Нарожний також розповів про ситуацію в Бахмуті. Українське командування зосередилось на наступі на флангах, а в самому місті поставлене завдання – триматися.
«В Бахмуті жодних наступальних дій я не бачу. Коли будуть зачищені фланги і почнуться проблеми в окупантів, тоді українські сили почнуть проводити наступальні дії безпосередньо в місті», – припустив він.
Військовий експерт відзначив, що можливо у нашого командування є плани обійти російське угруповання з флангів та оточити.
«На флангах воюють дуже гарно підготовлені, оснащені і найголовніше дуже вмотивовані українські штурмові бригади», – зауважив він.
Водночас цього оточення дуже побоюється Євгеній Пригожин, власник ПВК “Вагнера”, який заявляє, що “фронт сиплеться”.
Проте Павло Нарожний вважає, що зарано так стверджувати, хоча і хотілось би в це вірити.
«Якщо дійсно б “фронт сипався”, наші б війська легко проходили б другу та третю лінію оборони – приблизно 15 кілометрів. Але поки що цього я не бачу», – повідомив він.
Додамо, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що операція у Бахмуті стане стартом великого українського контрнаступу.
Як заявив Подоляк в інтерв’ю Bild, Україна взяла ініціативу в Бахмуті, але “це не означає, що завтра місто буде звільнено, а те, що триватимуть важкі бої і продовжуватиметься знищення боєздатності Росії”.
«У ширшому розумінні Бахмут – це прелюдія до контрнаступу. Це двері, які відкривають Україні можливість для успішного контрнаступу», – заявив Подоляк.
Щодо термінів початку контрнаступу радник голови ОП зауважив, що така операція включатиме десятки і сотні операцій, часові рамки яких важко спрогнозувати. Подоляк зауважив, що інтенсивні удари по російських об’єктах в тилу знижують можливості окупаційної армії.
«Також є невеликі локальні просування в різних частинах Донецької області. Контрнаступ – це серія дій, які відбуваються протягом певного часу», – зазначив він.