Українські війська контролюють не більше ніж 20% руїн Мар’їнки, оборону утримують на північних і західних околицях. Про це висловився колишній командир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий.

Він впевнений, що Збройні сили України чіпляються за Мар’їнку з метою «виграти час».

«У Мар’їнці ми чіпляємося буквально за околиці міста. Ми чіпляємося за останні 20% руїн Мар’їнки. Наскільки я можу судити — ми просто виграємо там час, поки буде добудовано другу лінію оборони», — сказав військовий.

За словами Дикого, Мар’їнку необхідно буде залишити. Проте є два можливих шляхи виходу: перехід на добре облаштовану другу лінію оборони чи вихід з міста та «окопування».

«Будемо чесні: так було, коли виходили з Бахмута», — відповів він, назвавши такий сценарій «вкрай небажаним і ризикованим. Бо насправді Мар’їнка так розташована, що якщо там саме «прорвуть», а не посунуть фронт, то звідти пряма дорога на Курахове, а з Курахового взагалі відкривається оперативний простір — там потенційно можна завдати серйозних ударів по наших тилах, поставити під загрозу Костянтинівку, Слов’янськ… взагалі основну частину Донецької області, яка зараз під контролем України. Цей сценарій розуміють і наші, і ворожі генерали», — зауважив Дикий.

Екс-командир наголосив на тому, що українські бійці наразі тримають оборону на північних і західних околицях лише з метою надання можливості облаштувати другу лінію. Військовий пояснив, що потрібно буде організовано відступати на цю другу лінію.

У зв’язку з цим в українців виникають нові питання до минулого і поточного військово-політичного керівництва через відсутність добре укріплених оборонних ліній, переконаний Дикий.

«Будемо сподіватися, що вони протримаються достатньо довго, а другу лінію побудують достатньо швидко. А ми собі десь поставимо таку галочку: потім, коли війна закінчиться, у переліку тих питань, які ми будемо ставити, має бути питання — а чому другу і третю лінію оборони Україна будує у грудні 2023 року, а, вибачте, не у грудні 2014 року, не у грудні 2015 року… Просто є факт: ми не побудували ні другу, ні третю лінії оборони за усі 8 років», — висловився Дикий.