У Московському патріархаті заявили, що покинуть Києво-Печерську (Київ) і Почаївську лавру «тільки в гробах».

Зокрема, про це заявила настоятелька Одеського Свято-Михайлівського жіночого монастиря, голова Синодальної комісії УПЦ МП «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик).

Як передає неофіційний рупор УПЦ МП так звана «Спілка православних журналістів», так вона прокоментувала резонансне висловлювання глави УПЦ КП Філарета про те, що якщо Церкві в Україні буде наданий Томос, Лаври заберуть до Української Православної Церкви.

– Знаючи настрій кожного з нас, ченців-насельників Києво-Печерської лаври та священноначалія, з Почаївської, Святогірської та Києво-Печерської лавр нас можна винести тільки в гробах, самі ми не підемо, наші святині ми будемо захищати до останнього подиху, – заявила ігуменя.

Окрім того російська православна церква прийняла рішення про припинення згадки предстоятеля Константинопольської церкви патріарха Варфоломія під час богослужінь. Це пов’язано з автокефалією для України.

Про рішення журналістам розповів голова відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ, митрополит Волоколамський Іларіон.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

РПЦ збирала 14 вересня позачерговий Синод, на порядку денному якого було одне головне питання — як відреагувати на рішення Константинопольського патріархату про направлення в Україну екзархів для підготовки надання томосу про автокефалію УПЦ.

Приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну на Синоді підтвердив митрополит Київський і всієї України Онуфрій під час сеансу відеозв’язку. Особисто бути присутнім він не зміг, через стан здоров’я.

Після обговорень РПЦ прийняла тимчасове рішення.

“У храмах Московського патріархату тимчасово припиняють молитися за Вселенського патріарха Варфоломія”, – повідомив митрополит Волоколамський Іларіон”.

В соціальних мережах з’явилась негайна реакція від користувачів.

Лідія Гайдар написала, що “ці клоуни обрали конфронтацію та, в перспективі – церковний розкол,  те, що може нанести шкоду лише їм самим”.

Мірко Саблич також різко і з Сарказмом висловився стосовно цього питання.