Російські окупанти концентрують війська на Куп’янському та Лиманському напрямках, намагаючись змусити Україну перекинути туди резерви. Так загарбники хочуть заблокувати наступ Збройних сил України на півдні.
Про це сьогодні, 14 липня, сказав в ефірі телеканалу FREEДОМ військовий оглядач Денис Попович.
За словами експерта, на Куп’янському, Лиманському напрямках росіяни і раніше концентрували війська, доволі наполегливо збирали там ударний кулак.
“Вони збиралися взяти реванш за свої втрати, яких зазнали внаслідок успішного контрнаступу ЗСУ в Харківській області. Це сталося, як ми пам’ятаємо, восени минулого року. А зараз їхній наступ зводиться до того, аби змусити українських військових перекинути резерви, зокрема і з півдня України, для того, щоб заблокувати наші наступи на Запорізькому напрямку”, — зазначив Попович.
Російські військові, каже він, розраховують, що якщо їм це вдасться, то таким чином може виникнути своєрідний “клінч”.
“Тобто ми не зможемо наступати на Запорізькому напрямку, щоб відбити їхній наступ на Куп’янськ, Лиман. Для того, щоб зберегти звільнені території, які ми зуміли відвоювати восени минулого року. Тобто їхній задум простий — виманити наші резерви”, — пояснив оглядач.
Він також наголосив, що російські окупаційні війська, як і раніше, вважають своєю ціллю захоплення всієї Донецької області. І місто Лиман — частина цього завдання.
“У чому полягає їхнє прагнення прорватися в Лиман? Як я вже говорив, — відвоювати його знову, взяти реванш за наш контрнаступ на Харківщині, за те, що ми зуміли там їх розбити і відкинути назад. І другий варіант — це знову таки почати наступ на Донецьку область. Це завдання для них залишається в силі, незважаючи на те, що українські війська наступають під Бахмутом. Тобто варіант, з їхнього погляду, “звільнити”, захопити всю Донецьку область, для них все ще є реальним. Для них ніхто цього завдання не знімав. І Лиман є частиною цього завдання”, — сказав Попович.
Також армія РФ змушена стягувати свої реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) ближче до лінії бойового зіткнення, щоб закрити значні втрати артилерії за травень та червень.
За підсумком, через такі вимушені дії ворог станом на 14 липня втратив 48 одиниць РСЗВ й це ще не кінець місяця, зазначив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.
“Після успішного виносу артилерії РОВ за травень і червень, вони змушені ближче до ЛБ тягнути РСЗВ, для компенсації втрат”, – вказав він.
Також Коваленко зазначив, що армія РФ намагається відмовлятися від застосування бойової авіації на лінії зіткнення, оскільки у ворога нарешті з’явилося розуміння, що одна “збита пташка” обійдеться йому мінімум в 16 млн доларів:
“З іншого боку, липень не стане ізгоєм і очевидний рекорд вже очевидний”,- вважає військово-політичний оглядач.
За 13 днів липня росіянами було застосовано для атак по Україні стільки ж іранських дронів-камікадзе Shahed-136 (“Шахед”), скільки в травні та червні поточного року (плюс-мінус 15%). Поки що рівень їхнього застосування досить-таки стабільний.
“В Ірані змогли наростити виробництво. Раніше у них виробнича лінія приблизно видавала в середньому на місяць 50 дронів-камікадзе одного з типів, тобто Shahed-136 — 50 одиниць, близько 50 Shahed-131. Але протягом 2022 року вони змогли наростити це виробництво”, — сказав він.
Тому, не виключено, що Ірану довелося якимось чином ось так поєднувати між собою постачання “Шахедів” і всіх інших засобів ураження, яких потребує Росія, додав Коваленко.