Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова повідомила, що резолюції, які будуть ухвалюватися на “Кримській платформі”, не дозволять “світу забути про Крим”.

Про це вона заявила в інтерв’ю Крим.Реалії.

За словами Джапарової, Росія вкладає ресурси в те, щоб міжнародна спільнота якнайменше говорила про проблему Криму, тому одним із завдань “Кримської платформи” є нагадування світу про існуючу проблему.

“Давайте уявимо собі, що нічого не відбувається і немає “Кримської платформи”. Всі продовжують жити своїм життям, і Росія досягає своєї мети – про Крим ніхто не згадує. Чи будемо ми тоді ставити такі запитання? Очевидно, ні. Росія не просто спостерігає за тим, що відбувається, а й вкладає ресурси в те, щоб про Крим ніхто не говорив. За допомогою “Кримської платформи” ми не даємо світу забути про Крим. Це наша наступальна тактика. До чого вона призведе, ми не знаємо, але ми не маємо бути самотнім воїном на цьому полі”, – сказала Джапарова.

В свою чергу, постійний представник президента України в АР Крим і Севастополі Антон Кориневич розповів, як жителі окупованого Криму можуть отримати юридичну допомогу на материковій Україні.

Таку інформацію він озвучив в ефірі українського телеканалу “Дім”

“Існують механізми особистих скарг. Зокрема, до Європейського суду з прав людини. Кримчани можуть звертатися до українських адвокатів, які можуть вести їхні справи, зокрема в Європейському суді з прав людини”, –  зазначив він.

Також жителі Криму можуть звернутися в правоохоронні органи, якщо були здійснені військові злочини, злочини проти людяності або були порушені права людини.

“У цьому напрямку активно працює прокуратура АР Крим та міста Севастополь, департамент із військових злочинів у структурі Офісу генерального прокурора. Це все документується, фіксується, складається в портфоліо і застосовується як у межах українських національних процесів, так і в роботі з Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі”, – пояснив представник президента.