Українським захисникам вдалося продвинутися вперед біля села Богданівка Бахмутського району Донецької області.
Вдалими діями відзначилися воїни з 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр».
Відомо, що бійцям ЗСУ вдалося відкинути ворога з флангу, а також розгромити ворожі позиції в посадці.
“Чайка і Шнапс — контрактники-штурмовики. Їм по 24 роки. Чайка воює з 17-ти. Це вони влаштували пекло росіянам. Цим бійцям 93-ї ОМБр Холодний Яр вдалося відкинути ворога з флангу. Вони штурмонули посадку під Богданівкою — село ключове на шляху до Часика», — йдеться в повідомленні одного із ЗМІ.
Зазначається, що сусідню посадку з ворогом «добивають» танкісти й артилеристи ЗСУ.
«ЗСУ йдуть трохи вперед. Зовсім трохи, але дуже впевнено. І це в нинішній ситуації дефіциту людей і снарядів дійсно вселяє надію», — пише одне із видань.
Додамо, раніше у Збройних Силах України роз’яснили ситуацію щодо Іванівського та Богданівки на Бахмутському напрямку. Речник 80 ОШБр Роман Гасько надав останні дані про інтенсивність боїв та дії ворога.
Власне, в ефірі національного телемарафону речник 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Роман Гасько прокоментував ситуацію на Бахмутському напрямку. За його словами, хоча бої ведуться з високою інтенсивністю, радикальних змін на лінії фронту не відбувається.
Гасько зазначив, що ситуація з контролем над Іванівським та Богданівкою в Донецькій області щодня змінюється, але повного контролю ворог не має. Речник також повідомив, що окупанти намагаються прорватися до Часового Яру, використовуючи всі можливі види озброєння.
«Ситуація змінюється постійно в різні сторони, але говорити про повний контроль над тим чи тим населеним пунктом по всій лінії зіткнення на нашому напрямку не є можливим», – акцентував Гасько.
Речник 80 ОШБр також звернув увагу на зростання ролі дронів у бойових діях, вказуючи на потребу в засобах радіоелектронної боротьби для ефективної протидії ворогу. З настанням кращої погоди, за його словами, ворог збільшує використання бронетехніки.
Дрони через свою точність й інтенсивність застосування зараз домінують. Тому РЕБ, як засоби боротьби проти дронів, – одна з найактуальніших потреб по всій лінії зіткнення для захисту особового складу, озброєння та техніки. Також вони потрібні для можливості ведення ефективних бойових дій.
Зауважимо і те, що Авдіївський, Бахмутський, Мар’їнський і Лиманський напрямки є найактивнішими на фронті. Суттєвих змін на карті немає, але ситуація залишається дуже складною.
Про це сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.
За його словами, армія РФ намагається атакувати, наступати штурмовими групами.
“Десь більше техніки, десь менше. Локації Авдіївка, Бахмут і Мар’їнка — найактивніші. На певному оперативному куражі ворог намагається атакувати на цих напрямках. У нього є поки що ресурс, тому окупанти намагаються просуватися, максимально зайняти позиції, на яких вони перебувають сьогодні або можуть перебувати завтра. Якісь локальні успіхи у ворога, звичайно, є. Рано чи пізно цей наступ, звичайно ж, видихнеться”, — зауважив Братчук.
Він звернув увагу, що Сили оборони України демонструють своїми діями можливості зупинити ворога.
“Я думаю, що березень нинішнього року буде не менш спекотним, ніж був лютий цього року”, — висловив думку спікер.
Крім того, противник здійснює спроби пробитися вглиб нашої оборони, але українські захисники тримають лінію зіткнення та не дають йому рухатися вперед.