В цілому у нової української влади не особливо багато успіхів по деокупації Донбасу, хоча те, що вже зроблено – кроки для полегшення переговорів.

Про це в інтерв’ю німецькій газеті Bild розповів глава МЗС Вадим Пристайко.

Так, на питання журналіста, чому за 7 місяців на Донбасі не було “деокупувано” жодного квадратного метра, Пристайко відповів: “Ви маєте рацію, якщо ми подивимося на загальну ситуацію з окупацією, то успіхів не так і багато”.

У той же час, міністр нагадав, що в рамках обміну полоненими в Україну повернулися майже 100 чоловік. І це у президента Володимира Зеленського розглядають як “кроки для полегшення переговорів” з РФ.

Хоча про довіру Росії все ж говорити не варто. “Ми знаємо, хто на нас нападає кожен день і ранить наших солдатів. Ми знаємо, хто окупував Крим і Донбас. Про яку довіру можна говорити?”, – задається питанням Пристайко.

Відповідаючи на питання про вибори на Донбасі, глава МЗС також зазначив, що згода закріпити “формулу Штайнмайера” в законодавстві України не означає їх автоматичне проведення.

Навіть більше того, якщо в 2020 році вибори не відбудуться, або ж якщо розведення сил затягнеться, українська сторона буде шукати альтернативу Мінську.

“Це може бути миротворча місія. Але це не означатиме вихід з Мінського процесу”, – додав Пристайко.